W zielonogórskim nadleśnictwie powstają ścieżki do dendroterapii. Będzie to nowa atrakcja dla turystów odwiedzających ten region Polski.
Urządzanie lasu, w sposób atrakcyjny dla tych, którzy go odwiedzają, to jedno z naszych zadań. Dokładniej chodzi o zakładanie pól biwakowych, parkingów leśnych, stawianie leśnych wiat, przy których można zjeść posiłek, czy tworzenie kładek i ścieżek, czyli wszystko to, co związane jest ze społeczną funkcją lasu — przekazały Lasy Państwowe.
Dendroterapia, czyli terapia drzewami, zyskuje coraz większą popularność, dlatego specjalnie przygotowane trasy mają na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby miłośników przyrody.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nowa atrakcja nad jeziorem Jasnym
Trasy do dendroterapii będą stanowić dodatkowe urozmaicenie dla odwiedzających okolice jeziora Jasnego koło Torzymia. Obecnie znajdują się tam plaża i pole biwakowe, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów. Nowa ścieżka ma na celu wzmocnienie walorów rekreacyjnych tego miejsca. Ma zostać otwarta jeszcze w te wakacje.
- Prosimy o szczególną ostrożność w tym rejonie, bo prace budowlane nie są jeszcze skończone — przekazało Nadleśnictwo Torzym.
Czym jest dendroterapia?
Dendroterapia, znana również jako drzewolecznictwo, to praktyka polegająca na korzystaniu z dobroczynnego promieniowania drzew poprzez ich dotykanie lub przytulanie. Dotykanie drzew może wzmacniać nasze zdrowie psychiczne i pozytywnie wpływać na nasz organizm. Dendroterapia staje się coraz bardziej popularna i jest coraz częściej praktykowaną aktywnością.
Metoda ta wspiera dobrostan człowieka oraz jego zdrowie psychofizyczne poprzez bezpośredni kontakt z drzewami i przebywanie w naturalnym środowisku. Wiele osób, które praktykują dendroterapię, zauważa poprawę swojego samopoczucia, redukcję stresu oraz poczucie większej harmonii z otaczającą przyrodą.