Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Danuta Pałęga
Danuta Pałęga | 

Nowe doniesienia ws. choroby Ziobry. "Jego stan jest bardzo poważny"

1212

Stan zdrowia Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości i lidera Suwerennej Polski, budzi ogromne zaniepokojenie w kręgach politycznych. Jak poinformował "Fakt" anonimowy polityk z jego partii, Ziobro zmaga się z poważną chorobą, która drastycznie wpłynęła na jego życie.

Nowe doniesienia ws. choroby Ziobry. "Jego stan jest bardzo poważny"
Zbigniew Ziobro walczy z nowotworem (Flickr, KPRM)

Choroba, o której mowa, to rozległy nowotwór złośliwy przełyku, z przerzutami do węzłów chłonnych i żołądka. Po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, informacja o problemach zdrowotnych Ziobry poruszyła opinię publiczną.

Zbigniew Ziobro przeszedł już dwie poważne operacje i obecnie oczekuje na badanie PET, które ma odbyć się w październiku. Wynik tego badania jest kluczowy dla jego dalszych rokowań.

Anonimowy członek Suwerennej Polski, w rozmowie z "Faktem" podkreśla, że operacje, którym polityk został poddany były bardzo inwazyjne. - Jego stan jest bardzo poważny — mówi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kłopotliwy spot Ziobry. Poseł PiS zabrał głos

Rozmówca wyjaśnił, że minister ma zawieszony żołądek na płucu. - To nie jest tak, że tego typu zabiegi powodują możliwość powrotu do pełnego zdrowia. Wręcz przeciwnie, to jest ciągłe utrudnienie.

Problemy zdrowotne Ziobry wpłynęły także na jego działalność polityczną. Sejmowa komisja śledcza ds. nielegalnej inwigilacji, znana jako komisja ds. Pegasusa, od dłuższego czasu stara się przesłuchać byłego ministra, jednak stan zdrowia uniemożliwił dotychczasowe próby.

Na tajnym posiedzeniu 10 lipca, komisja postanowiła zwrócić się do Prokuratora Generalnego o powołanie biegłych, którzy ocenią stan zdrowia Ziobry, co jest kluczowe dla dalszego postępowania.

Śledztwo w sprawie Pegasusa. Komisja czeka na zeznania Ziobry

Wiceprzewodniczący komisji zapewnia, że działania te nie mają na celu zaszkodzenia Ziobrze. Komisja nie chce przymusowo doprowadzać go na przesłuchanie — podkreślił, odnosząc się do obaw, że działania te mogą być postrzegane jako próba wywierania presji na chorego polityka.

Przypomnijmy, że pierwotnie planowano przesłuchanie Zbigniewa Ziobry 1 lipca, ale ze względu na przedstawienie zaświadczenia lekarskiego, został on zwolniony z obowiązku stawienia się na komisji.

Tomasz Trela z Lewicy, będący członkiem komisji, podkreśla, że Ziobro odgrywa kluczową rolę jako świadek w sprawie dotyczącej nielegalnej inwigilacji z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus. Komisja jest gotowa czekać na jego przesłuchanie tak długo, jak będzie to konieczne, nawet jeśli miałoby to trwać wiele miesięcy.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
To odróżnia Ronaldo od Messiego. Laureat Złotej Piłki wskazał szczegół
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Świebodzin zdetronizowany. Nowy pomnik Jezusa będzie dużo wyższy
Pożar Biedronki. Sklep niemal doszczętnie spłonął
Groźna sytuacja na pokładzie samolotu. Ursula von der Leyen udzieliła pierwszej pomocy pasażerowi
Uchodzi za znienawidzonego. Jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej
Idealne do smażenia i do kanapek. Przepis na masło klarowane
Oburzyły ją seks-gadżety w chińskim sklepie. Mieszkanka Gdańska prosi o interwencję
Kosmiczna kwota. Tyle Rafael Nadal zarobił na kortach
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić