Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa, powołując się na komunikat przewoźnika, prowadzona opcja pozwoli pasażerom podróżującym do i z Warszawy na łatwiejsze przesiadki między pociągami a komunikacją miejską. Pasażerowie nie będą musieli martwić się o zakup oddzielnych biletów.
Aby skorzystać z tej oferty, podczas zakupu biletu PKP Intercity wystarczy zaznaczyć chęć dodania biletu miejskiego. Ma to na celu zwiększenie komfortu podróżnych i zachęcenie do korzystania z transportu publicznego w stolicy.
Minister infrastruktury Dariusz Klimczak, cytowany przez PAP, przypomniał o trwających pracach nad koncepcją Ogólnopolskiego Biletu Zintegrowanego.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pozwoli on połączyć transport kolejowy, autobusowy i miejski w jednym systemie. Naszym celem jest, aby ten bilet – podobnie jak będzie to miało miejsce w stolicy – ułatwił wygodne i przyjazne podróżowanie w całym kraju – podkreślił Klimczak.
Planowane rozwiązanie ma zacząć obowiązywać w pierwszym kwartale 2025 roku. Bilet miejski będzie ważny w pierwszej strefie biletowej ZTM przez 75 minut od momentu skasowania. W strefie 1 można podróżować ze wszystkimi biletami ZTM, podczas gdy wjazd do drugiej strefy może się odbywać tylko z biletami dla strefy 2 lub 1 i 2. Przystanki drugiej stref są dokładnie oznaczone.
PKP Intercity międzyregionalny przewoźnik kolejowy
PKP Intercity to polski przewoźnik międzyregionalny, oferujący połączenia pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi. Firma łączy mniejsze miejscowości z aglomeracjami i umożliwia podróże po Europie.
W swojej ofercie posiada cztery kategorie pociągów: ekonomiczne Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) oraz szybkie Express InterCity (EIC) i Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane przez pojazdy Pendolino.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.