Zbiórka środków na uruchomienie rozgłośni internetowej Radio 357 ruszyła w poniedziałek o godz. 14. Jak wskazuje portal wirtualnemedia.pl, nazwa bezpośrednio nawiązuje do adresu Myśliwiecka 3/5/7. To właśnie tam mieści się siedziba radiowej Trójki.
Nie wiadomo jeszcze, ile osób będzie tworzyć Radio 357. Wiemy natomiast, że w redakcji znajdą się byli pracownicy Trójki - m.in. Kuba Strzyczkowski, Piotr Kaczkowski, Ola Budka, Piotr Stelmach, Agnieszka Obszańska, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński i oczywiście Marek Niedźwiecki.
Radio 357 nie będzie emitować reklam. Spokojny byt tej rozgłośni zapewni 500 tysięcy złotych miesięcznie. Na razie udało się uzbierać przeszło 100 tysięcy złotych.
Rozgłośnia ma zostać uruchomiona przed końcem roku. Prace nad tym projektem są oczywiście uzależnione od tego, jak wiele osób zechce go wesprzeć za pośrednictwem serwisu Patronite.
Radio 357. Internetowe rozgłośnie w rozkwicie
Głos w związku z projektem pt. "Radio 357" zabrał m.in. Paweł Sito, szef Radiospacja.pl. Zauważa on, że pojawienie się nowej rozgłośni to dowód na to, że radio internetowe w Polsce jest w rozkwicie.
Radio 357 ma świetną nazwę, gratulacje. Mam i postulat: niech co poniektórzy prezenterzy przestaną się upajać własnymi głosami. Posłuchałbym tego radia, ale ta maniera odstraszała mnie od wielu audycji w Trójce w ostatnich latach. Moim zdaniem prowadzący z takim problemem powinni zdjąć słuchawki i przestać w nich słuchać swoich głosów. Kiedy macie niepowtarzalną szansę na update siebie samych, nie bądźcie wciąż "panami redaktorami z Myśliwieckiej", w stu procentach, odpuśćcie, nabierzcie powietrza - apeluje w rozmowie z wirtualnemedia.pl.
Czytaj także: "Królowa życia" z Olsztyna. Okazało się, że ma 16 lat
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.