Jakub Artych
Jakub Artych| 

Obywatelskie zatrzymanie. "Małżeństwo czekało na dogodny moment"

42

Obywatelską postawą wykazało się małżeństwo, które w ostatnich dniach zatrzymało nietrzeźwego kierowcę na Mazowszu. 53-letni właściciel citroena miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Obywatelskie zatrzymanie. "Małżeństwo czekało na dogodny moment"
Miał 2,7 promila alkoholu. Małżeństwo zatrzymało nietrzeźwego kierowcę (Policja)

Obywatelską postawą wykazało się małżeństwo powiatu płońskiego. Wszystko zaczęło się od tego, że zobaczyli dziwnie jadącego citroena.

Mężczyzna jechał tzw. wężykiem. Co chwila zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, wjeżdżał na chodniki, czym stwarzał ogromne zagrożenie na drodze. Sposób prowadzenia auta wskazywał, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Małżeństwo postanowiło przerwać swoją wycieczkę i pojechać za pijanym kierowcą. Telefonicznie powiadomili o wszystkim także policję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 4-latek tonął nad zalewem Nakło-Chechło na Śląsku. Pijany ojciec siedział w barze
Małżeństwo czekało na dogodny moment, aby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę. Pojazd w pewnym momencie zatrzymał się w Dobrej Woli, przed skrzyżowaniem z drogą 571 w kierunku Nasielska. Mężczyzna nie wahając się ani chwili, wysiadł z auta i podbiegł do kierującego citroenem - podkreśla policja.

Mężczyzna otworzył drzwi od strony kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę. Od razu też wyczuł silną woń alkoholu od siedzącego za kierownicą mężczyzny.

Małżeństwo zatrzymało nietrzeźwego kierowcę. Policja apeluje

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto policjanci zatrzymali skrajnie kierowcy prawo jazdy.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że nawet anonimowo można powiadomić policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał - apeluje policja.

Przypomnijmy, że polskie władze wprowadziły w marcu 2024 r. przepisy umożliwiające konfiskatę pojazdów osobom kierującym pod wpływem alkoholu. W praktyce oznacza to, że kierowcy mający we krwi minimum 1,5 promila alkoholu lub ci, którzy spowodują wypadek, mając 1 promil, ryzykują utratą samochodu.

Okazuje się, że mimo zaostrzonych przepisów problem nie znika. Pijani kierowcy nadal są groźni na drogach. W tym roku zatrzymano już tysiące kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Liczba ta rośnie zwłaszcza w cieplejszych miesiącach, kiedy to dłuższe dni i wyższe temperatury sprzyjają spożywaniu alkoholu na świeżym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić