aktualizacja 

Ocena z WF-u do likwidacji? Lubnauer: "Człowiek jest wielowymiarowy"

75

Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer stanowczo wyklucza możliwość likwidacji ocen z wychowania fizycznego. Informacja została przekazana podczas sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, która zajmowała się analizą efektywności lekcji WF-u w szkołach.

Ocena z WF-u do likwidacji? Lubnauer: "Człowiek jest wielowymiarowy"
Katarzyna Lubnauer (AKPA, AKPA)

Podczas czwartkowego posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki posłowie pytali o możliwość zmiany systemu ocen z przedmiotu wychowanie fizyczne. W odpowiedzi wiceszefowa MEN, Katarzyna Lubnauer, zdecydowanie wyraziła swoje stanowisko: "Nie ma pomysłu, żeby zlikwidować ocenę z WF-u. Uważamy, że WF jest ważnym przedmiotem szkolnym".

Lubnauer podkreśliła znaczenie wychowania fizycznego w szkole nie tylko jako formy rozwoju uczniów, ale i integralnej części procesu edukacyjnego. Wskazała na istotność przedmiotów nieakademickich, które także powinny być rozwijane.

Resortowi zależy na tym, by rozwijać szkołę tak, żeby wzmacniać przedmioty nie tylko akademickie. Czyli zarówno te, które wiążą się ze zdolnościami manualnymi, jak i te, które się wiążą ze zdolnościami i rozwijaniem sprawności fizycznej

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ziobro stanie przed komisją? "Będzie jakiś formalny ping-pong"

Debata na temat wychowania fizycznego młodzieży

Z kolei w kontekście całościowego rozwoju ucznia, wiceministra dodała, że "człowiek jest wielowymiarowy i szkoła musi rozwijać jego zdolności w bardzo wielu wymiarach". Podkreśliła, że jak zajęcia techniczne i manualne będą rozwijane do najwyższych klas szkoły podstawowej, tak samo istotnym elementem edukacji jest wychowanie fizyczne.

Dyskusja na temat roli wychowania fizycznego w systemie edukacji jest częścią szerszej debaty o przyszłości szkolnictwa w Polsce. Polska Agencja Prasowa (PAP) poinformowała, że posiedzenie komisji nastąpiło w kontekście rosnącej potrzeby innowacyjnego podejścia do edukacji fizycznej i zdrowotnej w szkołach.

Autor: KARO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić