Szczepienia przeciwko koronawirusowi wywoływały mnóstwo emocji. Pojawiali się zarówno zwolennicy, jak i totalni przeciwnicy tego rozwiązania.
Ostatnio znów sporo mówi się o niepożądanych działaniach szczepionki przeciwko COVID-19. Kto ma szansę na odszkodowania?
Mogą się na nie załapać ci pacjenci, którym podano szczepionkę Vaxzevria (wcześniejsza nazwa to COVID-19 Vaccine AstraZeneca) - pod warunkiem wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To działanie zostało dopisane do specjalnej listy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Śmiało można zatem składać wnioski o odszkodowanie.
Zachęcamy wszystkich, którzy po szczepieniu szczepionką AstraZeneca doznali żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, co skutkowało pobytem w szpitalu przez co najmniej 14 dni, by złożyli do nas wniosek o przyznanie odszkodowania - powiedział Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, cytowany przez "Fakt".
Czytaj także: Uczestnik programu "Jeden z dziesięciu" sprytnie odpowiedział Sznukowi. Nagranie jest hitem
Ile osób dostało odszkodowania?
Złożenie wniosku dotyczącego odszkodowania za wystąpienie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej po preparacie Vaxzevria będzie możliwe do 21 września 2024 roku. W Polsce podano w sumie 5,3 mln dawek tej szczepionki.
W 2022 r. i pierwszym półroczu 2023 r. Rzecznik Praw Pacjenta wydał 223 decyzje przyznające łącznie 4,5 mln zł odszkodowań w związku z wykonanymi szczepieniami przeciw COVID-19 - informuje "Fakt".
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.