Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Olejnik nie wytrzymała. Scysja w TVN24. "Proszę mnie nie obrażać"

1393

Monika Olejnik to doświadczona dziennikarka, która "nie da sobie wejść na głowę." Podczas ostatniego programu "Kropka nad i" w TVN24 między prowadzącą a posłem PiS doszło jednak do spięcia. - Proszę mnie nie obrażać - wypaliła w pewnym momencie dziennikarka do wiceministra Piotra Wawrzyka.

Olejnik nie wytrzymała. Scysja w TVN24. "Proszę mnie nie obrażać"
Monika Olejnik (kadr z programu "Kropka nad i" TVN24)

We wtorkowym programie "Kropka nad i" Monika Olejnik rozmawiała z wiceministrem spraw zagranicznych Piotrem Wawrzykiem (PiS) i wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim (PSL-Koalicja Polska). Politycy komentowali debatę z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim.

Spięcie Moniki Olejnik z politykiem PiS

W trakcie rozmowy poruszono temat argumentowania przez premiera Mateusza Morawieckiego orzeczeń TK innych krajów, które również stwierdzały niezgodność prawa krajowego z unijnymi traktatami. Dziennikarka TVN podkreślała jednak, że były to sytuacje, które dotyczyły innych spraw, dlatego nie powinno się ich porównywać.

Wiceszef spraw zagranicznych stanowczo temu zaprotestował. - To nie ma żadnego znaczenia - zaznaczył Piotr Wawrzyk. - Ma znaczenie, ponieważ podpisaliśmy Traktat Lizboński, który jest ważny, istotny - przypomniała prowadząca program. Wawrzyk stwierdził, że Monika Olejnik "nie zna reguł pisania wyroków sądowych".

Proszę mnie nie obrażać, bo pan nie obraża w ten sposób mnie, tylko Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Lizboński, który mamy przestrzegać - odpowiedziała ostro politykowi Olejnik.

Wiceszef MSZ odparł, że nie ma zamiaru obrażać dziennikarki i od razu przeszedł do wyjaśnień.

Trybunał jeżeli wydaje jakiś wyrok, to wprowadza sentencję, po czym następuje uzasadnienie sentencji wyroku. Ono składa się z kilku elementów. Jedna z nich ma charakter ogólny, odwoływania się do ogólnych zasad prawa. I to pojawia się w każdym wyroku. Niezależnie, czy to Trybunał Konstytucyjny, czy sąd - podkreślał Piotr Wawrzyk.

Ponadto zdaniem Wawrzyka podczas debaty w Parlamencie Europejskim "najważniejsza dla odbiorcy zewnętrznego była reakcja" na przemówienie polskiego premiera. - Wystąpienia europosłów pokazały, że posłowie mieli przygotowane wcześniej wystąpienia, nieistotne było dla nich to, co powie polski premier - stwierdził.

Oni wiedzieli, co mają powiedzieć, a nie potrafili się odnieść do wystąpienia, jego niektórych fragmentów, które były nowością - dodał polityk PiS.

Wiceszef MSZ wskazał na przytoczenie przez Mateusza Morawieckiego kilku "orzeczeń sądów konstytucyjnych, nie mówiąc, skąd one pochodzą". - Z kontekstu wypowiedzi premiera wynikało, że to jest orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Kiedy się podniósł pomruk, to premier powiedział, że to są orzeczenia francuskiej Rady Stanu czy niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego - podkreślił.

Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Termin mija w niedzielę. Koniec TikToka w USA
Jeździsz samochodem? Do tych miast lepiej się nie wybieraj
Przyrodnicy załamani. Ktoś zastrzelił Merle
Ludzie lądują w szpitalach w dwóch krajach. Winne borówki z Polski?
Eksperci nie mają wątpliwości. To najdroższe pożary w historii Kalifornii
Wielka akcja policji. Potrwa kilka tygodni
Już nie weźmie słoików. Znana emerytka leci do Chorwacji
Naukowcy proponują nową definicję otyłości. To koniec BMI?
Dramatyczne sceny w Biedronce. Mogło dojść do tragedii
Ochotniczka zginęła na wojnie. Jej zdjęcie widział cały świat
Wyniki Lotto 17.01.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Awantura turystów w Tajlandii. "Polacy, nie róbcie tak"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić