Historię pana Rafała opisuje toruński dziennik Nowości. Mężczyzna był przez lata szykanowany przez szefa ze względu na swoją orientację seksualną, aż w końcu nie wytrzymał i zwolnił się, obarczając go za to winą.
Nieznośna dla pana Rafała sytuacja trwała przez kilka lat. Dzięki swoim staraniom mężczyzna szybko awansował i został kierownikiem magazynu i logistyki.
I choć, co potwierdzili w sądzie koledzy z pracy, wywiązywał się z zadań i był rzetelnym pracownikiem, nie mógł liczyć na podwyżkę. Rozmowy na ten temat szef zbywał śmiechem a końcu powiedział wprost:
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dzieci nie masz i mieć nie będziesz, więc po co ci podwyżka? - skomentował prośby o podwyżkę szef pana Rafała.
Na tym jednak problemy w pracy się nie skończyły. Szef nie chciał rozliczać mu godzin nadliczbowych, skrupulatnie monitorował przebieg jego pracy, wręcz patrząc mu na ręce i wyśmiewał w trakcie narad zarządu.
Gdy mężczyzna ze względu na mobbing zaczął czuć się gorzej i w pracy narzekał na ból brzucha spowodowany ciągłym stresem, szef pytał, czy nie jest w ciąży.
W wyniku takiego traktowania pan Rafał na 11 miesięcy trafił pod opiekę psychiatry, miał problemy z jedzeniem, zaburzenia mowy i percepcji. Po powrocie do pracy szef zdegradował go ze stanowiska, odsyłając do wykonywania prac fizycznych.
W końcu mężczyzna nie wytrzymał i złożył wypowiedzenie z winy pracodawcy i ciężkim naruszeniu przez niego podstawowych obowiązków wobec pracownika. Ponieważ szef odmówił należnego w takim wypadku odszkodowania w wysokości trzech wypłat, mężczyzna poszedł do sądu pracy.
Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie w toruńskim sądzie rejonowym. Sąd uznał racje pracownika i przyznał należne mu odszkodowanie w wysokości 14 tysięcy, 368 złotych i 50 groszy - wraz z ustawowymi odsetkami.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.