Śnieżny księżyc najpełniejszy będzie w sobotę 27 lutego ok. godziny rano 9:17. Satelita będzie też wtedy najjaśniejszy, a jego powierzchnia dobrze widoczna. Wyjątkowy księżyc będzie można obserwować także w piątkową noc, oczywiście o ile pozwoli na to pogoda.
Pełnia Śnieżnego Księżyca. Co to jest?
Pełnia Śnieżnego Księżyca swoją nazwę zawdzięcza Indianom z Ameryki Południowej. Wiąże się z lutową pogodą, która była tam z reguły zimna i śnieżna, a zgromadzone zapasy żywności o tej porze roku powoli się kończyły. Stąd też inne określenie lutowej pełni – Indianie nazywali ją także "Głodną".
Wiele ludów niegdyś nadawało lutowej pełni symboliczne znaczenie. Księżyc w pełni miał wtedy zapowiadać zbliżające się zmiany w przyrodzie i zwiastować nadejście lepszego jutra. Głodnym i wycieńczonym zimą plemionom pełnia dawała nadzieję na pożywienie i nadejście cieplejszych dni.
Śnieżny Księżyc. Jak go obserwować?
Dzięki bliższej odległości od Ziemi księżyc będzie tej nocy także jaśniejszy, a struktura jego powierzchni dostrzegalna gołym okiem. Aby widzieć go jak najdokładniej, warto w tym celu udać się za miasto, z dala od sztucznych świateł.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.