17 osób, które zmarły, najpierw trafiły do szpitala. Cztery pozostałe przegrały walkę ze śmiertelnymi temperaturami poza terenami placówek medycznych.
Większość zgonów dotyczy osób cierpiących na choroby przewlekłe oraz starszych, a wysokie temperatury przyczyniły się do pogorszenia ich stanu zdrowia i doprowadziły do ich śmierci - przekazały marokańskie służby medyczne, które cytuje RMF24.pl.
Nie wiadomo, czy podana przez służby liczba ofiar upałów nie jest najwyższą, jaka została odnotowana w tym kraju. W czwartek temperatura w okolicach Bani Mallal wyniosła 43 stopnie na plusie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To jednak nie był rekord. Rekordową temperaturę w Maroku odnotowano w sierpniu ubiegłego roku w nadmorskim kurorcie Agadir. Wyniosła ona 50,4 st. powyżej zera. To już szósty rok z rzędu, podczas którego Maroko zmaga się z wysokimi temperaturami i skrajną suszą.
Czytaj także: Zaparkowała na godzinę w Chorwacji. Cena? Sami zobaczcie
Śmiertelne ofiary upałów. Gorąc uderza ze zdwojoną siłą
Maroko nie jest jedynym miejscem, które walczy w tej chwili z upałami. Na Cyprze zmarły trzy osoby, a kilka kolejnych trafiło do szpitala ze względu na temperaturę miejscami przekraczającą 40 stopni powyżej zera.
Piekielne temperatury dosięgnęły też Sycylię, która zmaga się z dramatyczną suszą. Władze musiały wprowadzić racjonowanie wody, a to sprawiło, że na wyspie zaczął kwitnąć...nielegalny handel wodą z cystern. W ostatnich dniach temperatury wskazywały nawet 47 kresek na plusie. To bardzo blisko rekordu Europy z sierpnia 2021 r., który padł także na Sycylii i wyniósł 48,8 stopni.
Czytaj także: Piekło na Sycylii. "Najgorszy kryzys ostatnich lat"
Upały dręczą także mieszkańców Hiszpanii, Indonezji, Portugalii czy Libanu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.