Uczelnia zdecydowanie stawia na nowoczesną formę kształcenia, opartą na niespotykanych kierunkach. Wspomniana Sztuczna inteligencja w biznesie to ewenement na skalę krajową, a nawet europejską.
Studia inżynierskie są połączeniem nauki obszaru uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji. Umożliwiają pozyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstw, które postawiły na rozwój AI.
Czytaj także: Potężne zdziwienie. Oto wykształcenie Kingi Rusin
Po co uczelnia przygotowała taki nowoczesny kierunek?
Celem kształcenia na kierunku sztuczna inteligencja w biznesie jest przygotowanie absolwenta do pracy w organizacjach wykorzystujących bądź planujących zastosowanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji zarówno w swoich systemach zarządzania, jak i w szeroko rozumianej analizie danych - możemy przeczytać na oficjalnej stronie studiów.
Każdy student nauczy się między innymi funkcjonowania sztucznej inteligencji i korzystania z niej na poziomie biznesowym. W pracy wykorzystywane będą zaawansowane algorytmy matematyczne i dostępne technologie.
Studia umożliwiają też naukę użytecznych języków programowania, działania z bazami danych i podstaw logistyki związanej z AI. To wszystko zakres materiału przewidziany na siedem semestrów zajęć.
Co z zajęć wyniesie student?
Władze uczelni podkreślają, że absolwenci nie tylko będą umieć używać sztucznej inteligencji w pracy, ale też otrzymają wiedzę niezbędną do wpływania na AI. Zaawansowane algorytmy, które pozna każdy student, wpływają na projektowanie zadań przeznaczonych dla AI, a także zaprogramowanie ich późniejszej realizacji.
To studia przydatne dla osób, które chcą pracować w nowoczesnych technologiach i widzą dla siebie przyszłość w biznesie. Pracę znajdą po nich managerowie, specjaliści branży IT, programiści czy inne osoby, odpowiadające za automatykę pracy.