Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Jakub Artych
Jakub Artych | 

Pijany wjechał samochodem do rowu. Wiózł niespełna 3-letnią córkę

5

53-latek stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W samochodzie jechała jego prawie 3-letnia córka. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie na badania. Ojciec dziecka nie uniknie konsekwencji.

Pijany wjechał samochodem do rowu. Wiózł niespełna 3-letnią córkę
Pijany wjechał samochodem do rowu. Jechał z niespełna 3-letnią córką (Policja)

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 23 lipca po godzinie 15:00. Policjanci zostali poinformowani o tym, że w miejscowości Ostrów Lubelski samochód osobowy wjechał do rowu i dachował. W środku miało znajdować się małe dziecko.

Jak ustalili mundurowi, 53-latek na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W samochodzie jechała z mężczyzną jego prawie 3-letnia córka.

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie na badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 53-latka i okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Twierdza Kraków. Jedyna taka w Europie
Kierowca został zatrzymany i osadzony w lubartowskiej komendzie. Samochód został odholowany - podkreśla sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Pijany wjechał samochodem do rowu. Co mu grozi?

Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a także prawdopodobnie zarzut narażenia małoletniej na możliwość utraty zdrowia, bądź życia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pijani kierowcy w Polsce. To wciąż wielki problem

W Polsce problem nietrzeźwych kierowców pozostaje nadal jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla bezpieczeństwa na drogach. Jak to wygląda pod względem statystycznym? W 2023 roku kierowcy pod wpływem alkoholu byli sprawcami 1 600 wypadków drogowych, co stanowi 7,6 procent wszystkich wypadków.

W 2023 roku najwięcej nietrzeźwych kierowców zatrzymano na terenie województwa mazowieckiego (8 121), a najmniej w województwie opolskim (1 366).

W sytuacji, gdy stężenie alkoholu waha się w przedziale 0,2 – 0,5 promila , wówczas kierujący będzie odpowiadał przed sądem, ponieważ taki czyn jest wykroczeniem. Poza wstrzymaniem uprawnień (od 6 miesięcy do 3 lat) osobie takiej grozi kara aresztu albo grzywny (50 - 5000 zł), 10 punktów karnych i powtórny egzamin na prawo jazdy.

O wiele surowsze sankcje przewiduje kodeks karny w sytuacji kierowania w stanie nietrzeźwości, czyli pow. 0,5 promila. Czyn taki jest zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności, a uprawnienia do kierowania pojazdami mogą zostać zatrzymane od roku do 10 lat. Oczywiście kierujący otrzyma także 10 punktów karnych.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Kosmiczna kwota. Tyle Rafael Nadal zarobił na kortach
Mają polskie korzenie. Będą kanonizowani. Papież podjął decyzję
Basen w Wielkopolsce zamknięty do odwołania. Wykryto groźną bakterię
Tajemnicze symbole na drzewach w Skandynawii. Kryją mroczną przeszłość
Rosjanie pokazali cel ataku jądrowego w Polsce. Gen. Polko: Sieją strach
Polacy jadą za granicę. Sprawdzamy, gdzie w tym roku można taniej polecieć
Kłopoty byłego reprezentanta Polski. Został zatrzymany przez CBA
Patent na zamrożone szyby w aucie. Zapomnij o skrobaniu
Nie żyje Jaromir Netzel. Był znanym adwokatem i prezesem PZU
Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze. Wystarczy śrubokręt
Medytowali ze zwłokami, by zyskać supermoce. Policja odkryła 12 ciał
TVN odwoła się od kary KRRiT. "To godzi w wolność słowa"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić