Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Piła wyłącznie napoje "zero". Zapłaciła za to wysoką cenę

15

Przez wiele tygodni świat 32-latki kręcił się wokół dietetycznej coli i środków przeczyszczających. Natalie Bradley przez rok zrzuciła aż 70 kg. Teraz pomaga innym osobom walczącym z zaburzeniami odżywiania.

Piła wyłącznie napoje "zero". Zapłaciła za to wysoką cenę
Dieta bazująca na "coli zero" to nie jest dobry pomysł. Pokazuje to przykład tej 32-latki (Adobe Stock, Anusorn)

Natalie Bradley usilnie starała się kontrolować swoją wagę. Postawiła na kontrowersyjny sposób odchudzania. Przez tygodnie jej jedyny pokarm stanowiła dietetyczna cola. 32-latka ćwiczyła dwa razy dziennie na siłowni i stawała się coraz bardziej zależna od środków przeczyszczających, których zużywała całe pudełko dziennie.

Piła tylko dietetyczną colę. Efekty pojawiły się bardzo szybko

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Test napojów gazowanych z kofeiną. Czy da się odróżnić tylko po smaku - Coca-Colę od Pepsi?

Po kilku miesiącach rygorystycznej diety, masa ciała Natalie zmniejszyła się drastycznie. "Przeszłam z prawie 120 kg do 47 kg w ciągu 15 miesięcy" – powiedziała w rozmowie z "Manchester Evening News". Wyjątkowy efekt został jednak okupiony potężnymi problemami zdrowotnymi.

Jej tętno zaczęło się obniżać, a Natalie coraz częściej omdlewała. "Nie mogłam przestać. Gdybym nie przestała, umarłabym" – przyznała 32-latka. To był ostatni dzwonek.

To miało być chudnięcie dla zdrowia. Pojawiła się seria problemów

Na początku Bradley chciała pozbyć się kilku kilogramów, ze względu na liczne problemy zdrowotne związane z otyłością. Używała kul, miała stan przedcukrzycowy, cierpiała na bezdech senny i bóle pleców. Brała morfinę na ból pleców, ale gdy przedawkowała, zrozumiała, że musi coś zmienić. Decyzja o redukcji wagi była więc właściwa.

"Zaczęłam jeść zdrowo, delikatnie ćwiczyć, ale z czasem zmieniło się to w obsesję" – mówi Natalie. Początkowo utrata wagi była dla niej źródłem szczęścia. Im więcej chudła, tym gorzej jednak się czuła. Bez względu na to, ile traciła na wadze, zawsze uważała, że to za mało. To było błędne koło, z którego nie potrafiła się wyrwać.

Uratowała ją... pandemia. To był ważny zwrot akcji

Zmiana przyszła dopiero, gdy wprowadzono lockdown. Siłownie zostały zamknięte, zakupy środków przeczyszczających stały się trudniejsze i Natalie nie mogła już obsesyjnie kontrolować swojej wagi. Została zmuszona do zmiany swojego życia. Zmiany, która okazała się trwała.

Nigdy bym nie pomyślała, że pandemia mnie uratuje – powiedziała w "Manchester Evening News".

Teraz Natalie ma zdrową wagę i nauczyła się, jak radzić sobie z kryzysem psychicznym dzięki wsparciu pracowników socjalnych i organizacji charytatywnych. Organizacja Women of Worth, prowadzona przez kobiety dla kobiet, oferowała jej wsparcie telefoniczne i indywidualne. Jak się okazało, było ono kluczowe w kontekście zmiany stylu życia.

Teraz pomaga innym. Doświadczenie dużo ją nauczyło

Natalie działa teraz jako wolontariuszka w BIG in Mental Health – innej organizacji charytatywnej, która pomogła jej wyjść z kryzysu. Pracuje na linii wsparcia, tworzy sztukę i rękodzieło, które sprzedaje, by zbierać fundusze. Wszystko, by pomóc osobom z takimi kłopotami, jakich doświadczyła.

Teraz, jako osoba zdrowa, Natalie jest w stanie przyznać, jak bardzo była chora. Jak zauważa, nie zdawała sobie z tego sprawy. Wspomina, że kładła się do łóżka z myślami, że nie obudzi się rano. To był paraliżujący strach.

"Codziennie walczę ze swoim zdrowiem psychicznym, ale taka jestem i nie wstydzę się tego. Nadal tu jestem, żyję i uwielbiam pomagać innym" – mówi Natalie. Ma nadzieję, że jej historia zainspiruje innych do walki z zaburzeniami odżywiania. Co pokazuje jej przykład, powrót do zdrowia jest osiągalnym celem.

Wyzdrowienie jest możliwe. Zdecydowanie możliwe. Nie poddawaj się. Nie chcę być protekcjonalna i mówić "jeśli ja mogę to zrobić, każdy może to zrobić". Ale po prostu się nie poddawaj. Zmierz się ze swoimi lękami i nie poddawaj się - twierdzi 32-latka.

W wielu przypadkach nadmierna waga często niesie ze sobą zaburzenia psychiczne. Dobry dietetyk może nie być wystarczającą pomocą - wsparcie ze strony psychologa to często kluczowa kwestia, jeśli chodzi o powrót do zdrowia.

Autor: ACG
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Zmasowane ataki Izraela na Liban. Ponad 47 zabitych
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić