Obecnie najbardziej krytyczna sytuacja panuje w szpitalu w Nysie, który został dotknięty powodzią w największym stopniu. Wieczorem 15 września rozpoczęto ewakuację pacjentów wymagających szczególnej opieki.
Przeczytaj też: Runął most w Głuchołazach. Nagrali moment zdarzenia
Do tej pory przeniesiono 33 osoby, w tym ciężarne, dzieci oraz pacjentów z oddziałów chorób wewnętrznych, ortopedycznych i chirurgicznych. Osoby te trafiły do innych szpitali w województwie opolskim, które pozostają w pełnej gotowości do przyjęcia dodatkowych pacjentów z obszarów dotkniętych powodzią.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ewakuacja przebiegła sprawnie, a służby Wojewody Opolskiego są gotowe do dalszych działań, jeśli zajdzie potrzeba przeniesienia kolejnych osób.
Obecnie pacjenci, którzy muszą pozostać w szpitalu w Nysie, mają zapewnioną opiekę, a placówka otrzymuje regularne dostawy sprzętu medycznego, żywności oraz wody, co umożliwia utrzymanie odpowiednich warunków.
Oba szpitale w Głuchołazach nie wymagają interwencji, sytuacja jest opanowana, a pacjenci bezpieczni — podał Opolski Urząd Wojewódzki.
Sytuacja jest opanowana, a pacjenci są bezpieczni. Na razie inne szpitale województwa opolskiego nie są zagrożone zalaniem i funkcjonują bez zakłóceń.
Monika Jurek Wojewoda Opolski stale monitoruje sytuację w województwie i odpowiada na bieżąco na potrzeby wszystkich podmiotów medycznych, aby wszyscy pacjenci byli bezpieczni — czytamy w komunikacie.
Powódź, która dotknęła region, postawiła służby medyczne przed poważnym wyzwaniem, jednak dzięki sprawnej organizacji i natychmiastowej reakcji władz, na razie udaje się utrzymać kontrolę nad sytuacją.
Przeczytaj też: Dwie ofiary powodzi? Oto co mówią mieszkańcy Krosnowic
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.