Susan Love ukończyła specjalizację z chirurgii w latach 80 w Bostonie. Dekadę później wycofała się z aktywnej praktyki i zajęła się badaniami nad rakiem piersi. Lekarka nie tylko chciała dowiedzieć się jak skutecznie leczyć nowotwór, ale także jak można "całkowicie go wyeliminować".
Zmarła wybitna lekarka
Przez lata propagowała profilaktykę badań, opracowała terapię hormonalną i udowodniła, że operacje ratujące piersi są równie skuteczne co mastektomia. Jej fundacja przewodziła innowacyjnym projektom, takim jak badanie udowadniające skuteczność ręcznych urządzeń ultrasonograficznych połączonych ze sztuczną inteligencją.
Czytaj także: Bolało ją ramię. Niedługo potem zmarła na raka
Założyła własną fundację i napisała książkę "Dr. Susan Love's Breast Book", która służyła pacjentom jako cenne źródło informacji. Christopher Clinton Conway, dyrektor generalny Dr. Susan Love Foundation, wyraził wdzięczność za jej nieoceniony wkład i oświadczył, że świat medycyny będzie długo opłakiwał jej stratę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Chirurżka była członkinią wydziału w szkołach medycznych na Harvardzie i Uniwersytecie Kalifornijskim. Odegrała kluczową rolę w tworzeniu Revlon UCLA Breast Center, National Breast Cancer Coalition (NBCC) oraz Young Survival Coalition.
Dr Love była także żarliwą orędowniczką praw osób LGBTQ+. W 1993 roku wraz ze swoją żoną, dr Helen Cooksey, przeszła do historii. Lekarki były pierwszą homoseksualną parą, która uzyskała pozwolenie na adopcję od Sądu Najwyższego Massachusetts. Ten wyrok przygotował grunt dla stanu Massachusetts, który jako pierwszy zalegalizował małżeństwa osób tej samej.