Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Pisali o antysemityzmie w Polsce. Ktoś udowodnił, że mają rację

74

Na warszawskim Ursynowie doszło do antysemickiego incydentu. W trakcie świąt Bożego Narodzenia ktoś namalował Gwiazdę Dawida na drzwiach żydowskiej pary. Mieszkańcy podejrzewają, że zrobiła to osoba zainspirowana Michałem Woźnickim, byłym księdzem, który za swoje kontrowersyjne poglądy i słowa został wydalony ze stanu duchowieństwa.

Pisali o antysemityzmie w Polsce. Ktoś udowodnił, że mają rację
Na Ursynowie doszło do nieprzyjemnego incydentu. (Getty Images)

Do aktu wandalizmu doszło w wigilię Bożego Narodzenia w jednym z bloków spółdzielni "Na Skraju". Pod nieobecność lokatorów nieznany sprawca namalował na drzwiach jednego z mieszkań Gwiazdę Dawida.

Antysemityzm na Ursynowie

W rozmowie z portalem haloursynow.pl właścicielka mieszkania powiedziała, że jej partner jest jednym z autorów ebooka "Antysemityzm w Polsce. Praktyczny przewodnik". Uważa, że ma to bezpośredni związek z incydentem.


Nie mamy wywieszonej na balkonie flagi Izraela. Ja owszem chodzę z Gwiazdą Dawida na szyi, ale podejrzewamy, że zapalnikiem jest dokument, który mój partner, wraz z grupą innych specjalistów z różnych dziedzin stworzyli - mówi ursynowianka, na której drzwiach ktoś wymalował symbol Gwiazdy Dawida.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Widzowie o wysokich zarobkach w TVP. "Za propagandę się płaci"

Poszkodowani podejrzewają, że sprawca zainspirował się Michałem Woźnickim, który zasłynął antysemickimi poglądami i nienawistnymi kazaniami. W listopadzie został za to wydalony ze stanu duchowieństwa. Incydent może mieć też związek z wojną Hamasu i Izraelem.

Namalowaną Gwiazdę Dawida ktoś próbował zmyć acetonem. Stało się to jeszcze podczas nieobecności właścicieli mieszkania. Nie wiadomo jednak, kto to był.

Kobieta nie czuje się ofiarą. Powiedziała, że incydent wykorzysta do tego, żeby uświadamiać Polaków, że antysemityzm wciąż istnieje.


Ludzie uważają, że nie go ma, ponieważ oni lub ich bliscy nie są adresatami tych uprzedzeń. Może jedynie chciałabym dodać, że utożsamianie Żydów i działań podejmowanych przez rząd Izraela, to właśnie współczesna odsłona antysemityzmu - mówi portalowi mieszkanka.
Autor: ABA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Trenował reprezentację Polski w czasach PRL. Teraz grzmi: "To nie jest zespół"
Wspólny zakup losu w Eurojackpot? Jest jeden haczyk
Spędził 46 lat w celi śmierci. Otrzyma gigantyczne odszkodowanie
Brytyjka pojechała na wieczór panieński do Krakowa. "Nigdy tu nie wrócę"
Hipokryzja na drodze? Nagranie z Krakowa wywołało burzę
Ważne zmiany dla podróżujących do Wielkiej Brytanii! Nowy obowiązek
Tego dnia rozpoczną strajk. Odwołają wszystkie loty
Nie żyje 19-letni piłkarz. Doszło do tragicznego wypadku
Trump o wycieku planów ataku na Jemen. "Małe potknięcie, nic poważnego"
Ostatnie pożegnanie Jadwigi Komorowskiej. Poseł wyjawił, jak wspomina zmarłą
Radioaktywne odpady składowane w jeziorze. Doszło do katastrofy
Szkoły w czasach PRL-u. Jasiu, marsz do kąta!
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić