Płacą za to 100 tys. dolarów za kilogram. Turecki pszczelarz ujawnia

56

O tym, że można nieźle zarobić na pasiece, przekonał się turecki pszczelarz Kadir Özer. Mężczyzna postanowił kontynuować hobby swojego dziadka i sprzedaje pszczeli jad, którego ceny osiągają zawrotną sumę.

Płacą za to 100 tys. dolarów za kilogram. Turecki pszczelarz ujawnia
Płacą za to 100 tys. dolarów za kilogram. Turecki pszczelarz ujawnia (Pixabay)

Jad pszczeli uznawany jest za jeden z najcenniejszych produktów pochodzących od pszczół. Stosowany jest w leczeniu reumatycznego zapalenia stawów, zwyrodnień, czy paradontozy, świetnie sprawdza się też w przypadku blizn pooperacyjnych i trudno gojących się ran.

Ciekawe są także metody pozyskiwania tego specyfiku. Uzyskuje się go poprzez pozostawienie trucizny na szkle przez naelektryzowane wcześniej pszczoły. Jad jest następnie zeskrobywany ze szkła i przechowywany.

Metodę tę wykorzystał turecki pszczelarz Kadir Özer. Mężczyzna postanowił kontynuować tradycje rozpoczęte przez swoich przodków i założył pasiekę. Szybko zorientował się, że pszczeli jad ze względu na przepisy jest trudno dostępny w Europie, gdzie osiąga zawrotne ceny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zielona pszczoła. Niezwykłe znalezisko w północnej Australii
Pszczelarstwo w naszym regionie nie jest dochodowym zawodem. Dlatego nie możemy zarabiać tylko zajmując się produkcją miodu, więc zdecydowaliśmy się na produkcję jadu pszczelego - tłumaczył na łamach portalu ekonomi.haber7.

Pszczelarz dodał, że ponieważ jad jest produktem bardzo trudnym do wyprodukowania, to jego cena musi być bardzo wysoka. Jak bardzo?

Kilogram jadu osiąga na rynku 100 tysięcy dolarów. Powodem tego jest to, że trucizna ta jest stosowana zwłaszcza w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Jest stosowany w wielu dziedzinach, od zdrowia ludzkiego po higienę osobistą, a każdego dnia przeprowadzane są eksperymenty w różnych dziedzinach - wyjaśnia mężczyzna.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić