Jakub Artych
Jakub Artych| 

Podwójna tragedia biznesmena. Oto co się stało dzień przed katastrofą

4

Biznesmen Mike Lynch jest jedną z sześciu osób uważanych za zaginione po zatonięciu luksusowego jachtu w rejonie Sycylii. Okazuje się, że jego były współpracownik Stephen Chamberlain zginął w wypadku samochodowym dzień przed katastrofą jachtu Lyncha.

Podwójna tragedia biznesmena. Oto co się stało dzień przed katastrofą
Podwójna tragedia biznesmena. Oto co się stało dzień przed katastrofą (Getty Images, Matthew Lloyd)

Przypomnijmy, że po katastrofie luksusowego jachtu uratowano 15 osób. Jednym z pierwszych spieszących na pomoc tonącym był lokalny rybak, który dostrzegł odpaloną na morzu flarę. Jacht jednak zatonął, zanim mężczyzna zdążył dotrzeć z ratunkiem.

Na pokładzie 56-metrowego eleganckiego jachtu byli przede wszystkim obywatele Wielkiej Brytanii, a także osoby z Nowej Zelandii, Sri Lanki, Francji, USA, Kanady i Irlandii.

Tragiczne wydarzenia z ostatnich dni rzuciły cień na życie słynnego brytyjskiego przedsiębiorcy technologicznego, Mike’a Lyncha.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłumy w Gdyni. "To był niezły odlot"

Jak podaje dziennik "The Sun", były współpracownik Lyncha Stephen Chamberlain zginął w wypadku samochodowym dzień przed katastrofą jachtu Lyncha u wybrzeży Sycylii.

Chamberlain, który pełnił funkcję wiceprezydenta ds. finansów w firmie software'owej Autonomy, został śmiertelnie potrącony przez samochód w Cambridgeshire, w przeddzień zatonięcia jachtu Bayesiana, na pokładzie którego znajdował się Mike Lynch z rodziną i przyjaciółmi.

Mimo intensywnych poszukiwań Lynch i kilka innych osób jest nadal uznawanych za zaginionych po nieszczęśliwym zdarzeniu, podczas którego jacht zatonął po złamaniu masztu w wyniku spotkania z tzw. trąbą morską.

Lynch wybrał głośny proces

Przed tymi tragicznymi wydarzeniami, Mike Lynch, nazywany czasami "brytyjskim Billem Gatesem", świętował uniewinnienie od zarzutów dotyczących oszustwa w procesie, który trwał 13 lat.

Zarzuty te były powiązane ze sprzedażą jego firmy Autonomy za 11 mld dolarów firmie Hewlett-Packard w 2011 roku. Sprawa ta kończyła się dla Lyncha ekstradycją do USA i potencjalną wyrokiem do 25 lat więzienia, jednak ostatecznie został uwolniony od zarzutów.

Obrona podkreślała, że kwestionowane działania były nieistotne w kontekście prosperującej firmy. Lynch, uhonorowany tytułem OBE za zasługi dla przedsiębiorczości, ze zdobytym majątkiem jest uznawany za jednego z najbogatszych Brytyjczyków.

Śledztwa w obu przypadkach zarówno wypadku Chamberlaina, jak i zatonięcia jachtu są kontynuowane, a rodziny i przyjaciele mają nadzieję na odnalezienie zaginionych osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić