Krystyna Pawłowicz od 2019 roku jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Jednak każdy dobrze wie, że była posłanka Prawa i Sprawiedliwości w wolnych chwilach sporo czasu spędza w mediach społecznościowych.
Kobieta nie ukrywa braku sympatii do Donalda Tuska, jak i nowego rządu. 71-latka upust swojej niechęci daje niemal w każdym wpisie umieszczonym w serwisie X.
Niejednokrotnie mogliśmy przeczytać wizję, które snuje sędzia TK. Według nich pod rządami obecnej władzy Polska straci suwerenność na rzecz Niemiec. Kobieta jest również przekonana, iż ekipa Donalda Tuska dąży do usunięcia jej ze stanowiska.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pawłowicz wciąż aktywna w sieci. "Polacy popadli w śmiertelną chorobę"
Tym razem Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że "Polacy zachorowali na śmiertelną chorobę autoimmunologiczną".
POLACY kolejny raz w swej historii popadli w ŚMIERTELNĄ CHOROBĘ AUTOIMMUNOLOGICZNĄ. Dokonujemy kolejnych działań samobójczych i zabójczych dla naszego państwa. Własnymi rękami, WŁASNYMI, unicestwiamy swój dom. Demoniczne - napisała w serwisie X (dawniej Twitter) Krystyna Pawłowicz (zachowana oryginalna pisownia).
Mało tego do wpisu dołączyła zdjęcie, na którym widnieje definicja choroby autoimmunologicznej. Na jeden fragment sędzia TK zwróciła szczególną uwagę. Mówi on o tym, że wspomniana choroba to schorzenie, w którym organizm traktuje własne komórki i tkanki jako obce i niebezpieczne.
Czytaj także: Chcą odwołać Krystynę Pawłowicz? Ostra reakcja sędzi
Głos internautów po wpisie Krystyny Pawłowicz
Na reakcję ze strony internautów nie trzeba był długo czekać. W komentarzach pod postem wyrazili swoje zniesmaczenie tymi stwierdzeniami. Kilku użytkowników platformy podkreślał też, że Krystyny Pawłowicz trafnie podsumowała 8 lat rządów PiS.
Jeden z internautów zwrócił też uwagę na inny aspekt. "Patrząc na Pani wpisy wiem tylko jedno. Powinna istnieć ustawa o tym, że jeśli wejdziesz w politykę to nie możesz już zostać sędzią lub prokuratorem. Pewnie nie będzie to się zgadzało z art.65 Konstytucji RP. Chyba powinien znaleźć się w konstytucji wyjątek od tej zasad" - czytamy.
Odpowiedź ze strony Pawłowicz nadeszła szybko. "Strony Iustitii i temidy, i itp. są gdzie indziej... Proszę tam przejść... - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.