Policja pokazała poruszające nagranie z krzyżem. Dane są zatrważające

3

Tylko w tym roku od początku wakacji, czyli od 21 czerwca do 23 lipca na polskich drogach doszło do 2 416 wypadków. To o 5,5 proc. więcej niż w poprzednim roku. W związku z tym policja opublikowała poruszający spot, by zwrócić uwagę na problem, jakim jest bezpieczeństwo na polskich drogach.

Policja pokazała poruszające nagranie z krzyżem. Dane są zatrważające
Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych to najczęstsze grzechy polskich kierowców. (Policja)

Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W dniu bezpiecznego kierowcy polska policja w sposób szczególny chce zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot

Tak jak w latach ubiegłych na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych polskiej policji codziennie od zakończenia roku szkolnego publikowane są informacje dotyczące zdarzeń drogowych. Codziennie na policyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym pojawia się więcej kropek oznaczających miejsca, w których doszło do tragedii.

Alarmujące dane policji

Niestety, tegoroczne dane statystyczne nie napawają optymizmem. Tylko w tym roku na polskich drogach od początku wakacji, czyli od 21 czerwca do 23 lipca, doszło do 2 416 wypadków (w 2023 r. było to 2 291 zdarzeń drogowych - wzrost o 5,5 proc.), w których śmierć poniosło 205 osób (w 2023 r. – 209 osób, spadek o 1,9 proc.), a rannych zostało 2 806 (w 2023 r. - 2 658 osób, wzrost o 5,6 proc.).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Motorniczy i pasażerka powstrzymali rasistę. Nagranie z Torunia

W przeciągu tylko tych 33 dni policja zatrzymała aż 10 099 osób (w 2023 r. – 9 743 osoby, wzrost o 3,7 proc.), które za kierownicę wsiadły po użyciu alkoholu.

Za każdą z tych liczb stoją łzy, strach o zdrowie i życie najbliższych, czasami też rozpacz po stracie ukochanego dziecka, rodzica, dziadka czy przyjaciela. Może się wydawać, że obowiązujące w naszym kraju przepisy powinny powstrzymać narastającą skalę ludzkich tragedii. Niestety, tak nie jest.

To postępowanie każdego z uczestników ruchu drogowego często decyduje nie tylko o naszym, ale też i o cudzym życiu na drodze.

Chcąc zwrócić uwagę na problem, jakim wciąż jest bezpieczeństwo na polskich drogach w Wydziale Promocji Policji BKS KGP zrodził się pomysł na stworzenie spotu skierowanego do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Powstał on z udziałem słuchaczy kursu podstawowego zawodowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Aktorami są również funkcjonariusze policji na co dzień pracujący w Biurze Komunikacji Społecznej KGP.

Tytuł spotu to "Nie daj sobie wbić krzyża! – Zatrzymaj się – Myśl – Żyj!"

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Spot będzie emitowany w naszych mediach społecznościowych. Wierzymy, że będzie on swoistą przestrogą dla tych, którzy z premedytacją nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Że będzie chwilą do refleksji i zastanowienia się nad tym, że tak naprawdę bardzo często nie ma znaczenia, czy na miejscu będzie się minutę wcześniej, czy później. Pamiętajmy, każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - przypomina policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić