oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Policja prosi o pomoc. Zaginęła 16-letnia Dominika Stypułkowska z Zambrowa

9

Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu 16-letniej Dominiki Stypułkowskiej. Nastolatka ostatni raz widziana była w niedzielę 11 sierpnia około godziny 15. Do tej pory nie wróciła do domu, ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Policja prosi o pomoc. Zaginęła 16-letnia Dominika Stypułkowska z Zambrowa
Zaginęła 16-letnia Dominika Stypułkowska z Zambrowa. Policja prosi o pomoc. (Policja, Twitter)

Policja szuka zaginionej Dominiki Stypułkowskiej. Jak informuje portal radio.białystok.pl, 16-latka jest wychowanką Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Zambrowie. Nastolatka ostatni raz widziana była w niedzielę 11 sierpnia. Około godziny 15 wyszła z domu, do którego już nie wróciła. Do tej pory nie nawiązała także kontaktu ze swoimi najbliższymi.

W dniu zaginięcia Dominika Stypułowska ubrana była w białą bluzę. Opublikowany przez policję rysopis wskazuje, że zaginiona 16-latka jest szczupłej budowy ciała. Ma 160 cm wzrostu i ciemne krótkie włosy.

Zambrowska policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach 16-latki. O kontakt z funkcjonariuszami proszeni są wszyscy, którzy posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Dominiki Stypułowskiej. Można to zrobić, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 14.08

Warto pamiętać, że wszystkie informacja, nawet te pozornie drobne czy z pozoru nieistotne, mogą przyczynić się do odnalezienia zaginionej osoby.

Zaginięcia w statystykach

Z danych opublikowanych przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji wynika, że w ciągu 24 godzin od zaginięcia udaje się odnaleźć 30 proc. zaginionych osób. W ciągu dwóch dób od zaginięcia odnajduje się ok. 54 proc. zaginionych.

W ciągu tygodnia od zaginięcia odnajduje się 77 proc. poszukiwanych osób. W ciągi miesiąca od zaginięcia udaje się odnaleźć ponad 90 proc. osób, których zaginięcie zgłosili najbliżsi.

Policyjne statystyki wskazują, że najczęstszą przyczyną zaginięć osób do 18 roku życia jest ucieczka z domu lub ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Dotyczą one 65 proc. odnotowywanych przez policję przypadków. Dopiero na trzecim miejscu znajdują się porwania.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić