Jakub Artych
Jakub Artych| 

Policjant zobaczył ją w jeziorze. Nie wahał się ani chwili

8

W ogromnym niebezpieczeństwie znajdowała się 11-letnia dziewczynka, która nie mogła samodzielnie wyjść z jeziora. Podczas kąpieli w jej stopę wbił się haczyk przymocowany linką do podłoża. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nastolatka szybko i bezpiecznie trafiła w ręce załogi pogotowia.

Policjant zobaczył ją w jeziorze. Nie wahał się ani chwili
Policjant nurkował w jeziorze. Uratował życie 11-latki (Wikipedia)

Wszystko działo się w miejscowości Mała Huta, w jeziorze Krzywe (woj. podlaskie). W stopę 11-latki wbił się haczyk, przez co nie jest ona w stanie sama wyjść z wody.

Na miejscu policjanci zauważyli w odległości około 7 metrów od brzegu dziewczynkę na pompowanym kole. Z uwagi na blisko 2-metrową głębokość w tym miejscu podtrzymywał ją dziadek. Nastolatka była wystraszona i krzyczała z bólu.

Jeden z policjantów bez chwili wahania wskoczył do wody. Podpłynął do poszkodowanej, zanurkował, po czym odciął nożem haczyk, najprawdopodobniej wędkarski, przymocowany linką do podłoża.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Weszli do stodoły na Mazowszu. Trzy osoby rzuciły się do ucieczki

Na brzegu czekali już strażacy wraz z pogotowiem, którzy wspólnie z policjantami przenieśli nastolatkę do pojazdu. Jak się okazało, haczyk był głęboko wbity w stopę dziewczynki powodując ranę, która mocno krwawiła.

Ratownicy medyczni opatrzyli nogę. 11-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.

Utonięcia w Polsce. Podano liczby

Według dostępnych danych, w 2024 r. w Polsce w wyniku utonięć zginęło ok. 400 osób. W porównaniu z minionymi latami liczba ta pokazuje niepokojący trend wzrostowy. W przedziale wiekowym 10-18 lat odnotowano około 10 proc. wszystkich przypadków. 10 procent wśród kobiet, a pozostałe 80 wśród mężczyzn.

Najwięcej utonięć miało miejsce w okresie letnim, szczególnie lipcu i sierpniu, kiedy to 106 osób straciło życie w wodzie.

Jednym z najczęstszych czynników przyczyniających się do zwiększenia ryzyka utonięcia jest spożywanie alkoholu. Aż 50 proc. wypadków wodnych miało związek z alkoholem. Brak podstawowych umiejętności pływackich jest kolejnym istotnym czynnikiem. Około 40 proc. osób, które utonęły, nie potrafiło pływać lub robiło to bardzo słabo.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić