oprac. Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Polka mieszkająca na Tajwanie mówi o obawie przed chińską inwazją

Tajwan od lat jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie. To właśnie tam wielu strategów widzi początek ewentualnego konfliktu globalnego. Dlatego też oczy milionów ludzi skierowane są na to niewielkie państwo. Jednak czy mieszkając tam wyczuwa się to ogromne napięcie?

Polka mieszkająca na Tajwanie mówi o obawie przed chińską inwazją
Tajwan (Wikipedia)

Eksperci z zakresu geopolityki od lat nie mają wątpliwości, że Tajwan jest obecnie najważniejszym miejscem na Ziemi. To właśnie o tę wyspę rywalizują ze sobą dwa światowe mocarstwa, czyli Stany Zjednoczone i Chiny.

Nic więc dziwnego, że jest ona wskazywana jako możliwe miejsce wybuchu III wojny światowej. Dodatkowo takie przekonanie napędza fakt, że Tajwan systematycznie otaczany jest przez chińskie wojska.

Jak więc żyje się w państwie, które jest czymś przypominającym tykającą bombę? W rozmowie z "Faktem" opowiedziała o tym Polka, która podobnie jak nieco ponad stu innych naszych rodaków świadomie wybrała to miejsce do codziennego życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina bliżej UE. "Wojna zmieniła nastawienie Europy"

Czy mieszkając na Tajwanie czuć napięcia wokół niego?

Jak wspomina jedna z Polek, życie na Tajwanie jest zdecydowanie inne od tego w Polsce. To, co najbardziej zaskoczyło rozmówczynię dziennika "Fakt", czyli panią Zuzannę, to bardzo sprawna służba zdrowia i ceny nieruchomości, które są znacznie większe od tych w Warszawie.

Mieszkam na Tajwanie od ponad roku i w tym czasie słyszałam już kilka razy, że Chińczycy nas okrążają i tak dalej. Miałam wiele razy telefony od mojej rodziny, że coś tutaj się dzieje i że coś jest nie tak. Ale tak naprawdę dużo bardziej boją się chyba tej wojny w Europie niż tutaj na miejscu. Tutaj społeczność bardzo do tego przywykła i są do tego przygotowani - wyjaśniła w rozmowie z "Faktem" Zuzanna.

Jako jedną z największych obaw związanych z mieszkaniem na Tajwanie Polka wskazuje katastrofy naturalne. Jednymi z najbardziej traumatycznych przeżyć są dla niej bowiem często pojawiające się w tym rejonie trzęsienia ziemi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić