pogoda
Warszawa
17°

Ponad 430 mln wyświetleń. Publiczność w teatrze była w szoku

207

Chińska sztuka została ostro krytykowana za wykorzystywanie prawdziwych wilków, które rzucają się na aktorów. Widzowie byli w szoku, gdy zobaczyli na scenie walki ze zwierzętami.

Ponad 430 mln wyświetleń. Publiczność w teatrze była w szoku
Widzowie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Nagranie z teatru w Xi’an w prowincji Shaanxi zostało udostępnione na platformie Weibo. Nagranie z kontrowersyjnej sztuki ma już ponad 430 mln wyświetleń.

Wilki rzucają się na aktorów

W inscenizacji "Legenda Tuoling" wykorzystano prawdziwe wilki, które wchodzą na scenę bez smyczy i kagańców. Na wideo widać, jak w pewnym momencie zaczynają gonić aktorów i rzucają się na nich. Kilka osób zaczęło także z nimi walczyć.

Jak się okazuje, wszystko było zaplanowane. Kontrowersyjna scena była częścią wizualizacji historii Jedwabnego Szlaku – starożytnego szlaku handlowego. Wilki miały symbolizować niebezpieczeństwa, z jakimi borykali się starożytni chińscy wojownicy podczas przemierzania Azji Środkowej.

Widzowie byli zszokowani tym, co zobaczyli. Wielu z nich skrytykowało sztukę ze względu na duże ryzyko, że wilki zrobią krzywdę aktorom lub komuś z widowni. Huaxia Cultural Tourism, firma, która pomogła stworzyć przedstawienie, zapewnia jednak, że wszystko jest pod kontrolą.

Wilki są udomowione od trzech do czterech pokoleń. Zostały legalnie wychowane i przeszkolone przez profesjonalnych trenerów. Mają certyfikaty od 2018 roku i w ciągu ostatnich trzech lat nie wydarzył się żaden wypadek - powiedział przedstawiciel w oświadczeniu.

Jak przekazuje CNN, aby zapewnić bezpieczeństwo publiczności, firma umieściła siatki ochronne między sceną a fotelami. Natomiast aktorzy noszą ochraniacze, aby nie doznać kontuzji podczas walk z wilkami.

Zobacz także: Izrael się zbroi. Napięcia z Palestyńczykami na południu kraju
NA ŻYWO
Autor: ABA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Giorgia Meloni będzie przekonywać Trumpa. To jest jej główny cel
"Bardzo smutny widok". Tylko spójrz, co zrobiła gołębica
Pijani rodzice zajmowali się niemowlęciem. Policja uratowała dziecko
Nagranie w sieci. Zapłakana Rosjanka mówi o dobijaniu rannych żołnierzy na froncie
Nagrali oceanicznego giganta. "To było bardzo ekscytujące"
Niemcy ruszą do Polski? 18 kwietnia może zrobić się tłoczno
Takie słowa w Białym Domu. Trump uważa, że Putin chce zakończyć wojnę
Anna Lewandowska pokazała, co zrobił kibic Roberta. Zdjęcie obiegło świat
Pożary traw zagrażają rzadkim gatunkom. Ekolodzy alarmują
Dotrze do Polski. Kulminacja już 17 kwietnia
Skandal w polskiej armii? Poszło o kolor ust. Jest reakcja sztabu generalnego
Ekspertka o europejskiej armii. "Yeti" i "never ending story"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić