Danuta Pałęga| 

Poruszenie na plaży. Od razu chwyciła za telefon

157

Plaża w Rewalu zamieniła się ostatnio w barwną scenę dzięki specyficznemu korowodowi. Kolorowe stroje i wspólne śpiewy przyciągnęły uwagę turystów. Okazało się, że to nie "Dni Morza", a... Hare Kriszna! Wideo szybko zyskało sporą popularność w sieci.

Poruszenie na plaży. Od razu chwyciła za telefon
Poruszenie na plaży. Od razu chwyciła za telefon (Facebook)

W miniony piątek plaża w Rewalu zamieniła się w tętniącą życiem scenę kulturową za sprawą barwnego i radosnego korowodu wyznawców Hare Kriszna. Kolorowy pochód przeszedł brzegiem Morza Bałtyckiego, przyciągając uwagę zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Uczestnicy parady, ubrani w tradycyjne zwiewne stroje, śpiewali, tańczyli, a nawet rozdawali orientalne smakołyki. To właśnie wspólne śpiewy i tańce były centralnym punktem korowodu. Jeden z uczestników trzymał megafony, inni nieśli ze sobą naręcza balonów. Po prostu nie dało się ich nie zauważyć!

Ta spontaniczność i otwartość sprawiły, że wielu przechodniów, a nawet plażowiczów, dołączało do parady. Jak się okazuje, nawet nad polskim morzem można doświadczyć egzotyki i duchowości wprost z dalekich Indii...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Filip Chajzer sprzedaje w budce rybę z frytkami. Sprawdziliśmy, czy jest taniej niż w smażalni nad morzem

Hare Kriszna na plaży nad Bałtykiem. Wideo trafiło do sieci

Wideo z tego niezwykłego wydarzenia, zamieszczone na Facebooku, szybko stało się viralem, zdobywając tysiące wyświetleń i liczne komentarze. Internauci podzielili się w swoich reakcjach na dwa obozy.

Niektórzy wyrażali zdziwienie i zaskoczenie niecodziennym widokiem, zastanawiając się, jak tego rodzaju wydarzenie znalazło się nad polskim morzem. Inni byli zachwyceni i podziwiali radość oraz pozytywną energię uczestników parady.

No i super. Skoro pielgrzymki są akceptowane, pochody w Boże Ciało itd., to niech wyznawcy innych religii też robią to, w co wierzą. Lubię poznawać inne kultury/religie/zwyczaje, więc dla mnie to fajne - napisała internautka.
Fajnie, kiedyś byli w Międzyzdrojach i były ich występy i namioty - czytamy komentarz.
Jak co roku nad morzem. Nawet tu spokoju nie dadzą - dodał internauta.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Aż chce się rzec, że takie wydarzenia pokazują, że Rewal i inne nadmorskie miejscowości mogą być nie tylko miejscem wypoczynku, ale również przestrzenią do międzykulturowych spotkań.

Wyznawcy Hare Kriszna swoją obecnością przypomnieli, jak ważna jest otwartość na różnorodność i jak wiele można zyskać, poznając inne kultury i tradycje. Turyści w komentarzach wspominali, że widywali wyznawców Kriszny w ubiegłych latach m.in. w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy w Mrzeżynie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić