oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Posłowie PiS o decyzji PKW. "Jeśli będzie trzeba, dołożę się na PiS"

17

W czwartek, 29 sierpnia zapadnie najprawdopodobniej decyzja dotycząca subwencji dla Prawa i Sprawiedliwości. Posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego już składają się na partię. Politycy PiS w rozmowie z jednym dzienników twierdzą, że są gotowi płacić więcej.

Posłowie PiS o decyzji PKW. "Jeśli będzie trzeba, dołożę się na PiS"
Jarosław Kaczyński i PiS czekają na decyzję PKW. (AKPA, AKPA)

W czwartek, 29 sierpnia spodziewana jest decyzja Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie sprawozdania finansowego PiS z ostatnich wyborów parlamentarnych. Jeśli PKW odrzuci to sprawozdanie, to partia Jarosława Kaczyńskiego może stracić nawet 75 proc. dotacji, która obecnie wynosi 26 mln zł. PKW już dwukrotnie przekładało termin ogłoszenia swojej decyzji i wiele wskazuje na to, że tym razem ta już zapadnie.

W kuluarach mówi się, że większość członków PKW jest za odrzuceniem sprawozdania. Dziennikarze "Super Expressu" postanowili zapytać kilku posłów z ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego o to, co będzie, jeśli ziści się najczarniejszy dla nich scenariusz i stracą dużą część subwencji.

Bolesław Piecha w rozmowie z dziennikiem stwierdził, że jeśli trzeba będzie, to on chętnie będzie dokładał więcej pieniędzy z własnej kieszeni. "Ja mam emeryturę i jeszcze jakoś dam radę, ale inni posłowie nie mają emerytur, a posłowie kokosów nie zarabiają i może być różnie" - dodał już znacznie mniej optymistycznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Dariusz Joński

Posłowie PiS chętni do płacenia więcej. Jest jedno "ale"

Okazuje się, że Piecha nie jest jedynym posłem z PiS, który gotów jest wkładać do partyjnej kasy jeszcze więcej pieniędzy. - Jeśli będzie trzeba, dołożę się na PiS — mówi w rozmowie z "Super Expressem" były szef resortu rolnictwa. Robert Telus podkreślił, że teraz wpłaca 650 zł miesięcznie, ale jest gotów wpłacać drugie, a nawet trzecie tyle, jeśli PKW odbierze partii lwią część subwencji.

Jednocześnie Telus wskazuje, że to nie posłowie, ale eurodeputowani PiS powinni wziąć na siebie większy ciężar finansowania partii. "Więcej jednak wtedy powinni płacić nasi europosłowie" - stwierdził były minister rolnictwa, wskazując między słowami, że wynagrodzenie w Europarlamencie jest znacznie większe niż w krajowych ławach poselskich.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić