Kanał "Stop Cham" regularnie dokumentuje i udostępnia nagrania przedstawiające niebezpieczne i skrajne sytuacje na polskich drogach. Ważnym elementem działalności kanału jest fakt, że większość uwiecznionych wykroczeń jest zgłaszana odpowiednim służbom, a nieprzestrzegający przepisów kierowcy często ponoszą konsekwencje swoich działań.
Ostatnie opublikowane nagranie ukazuje potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych, do którego doszło 19 września w Grodzisku Mazowieckim. Zdarzenie to jest kolejnym przypomnieniem, jak niewielka chwila nieuwagi na drodze może prowadzić do wypadku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wyglądało na to, że dziecku na szczęście nic się nie stało, ale kierująca ewidentnie jechała za szybko - napisał autor nagrania, który przesłał film na kanał "Stop Cham".
Zgodnie z przepisami, za pieszego uważa się osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze, która nie wykonuje żadnych prac ani czynności przewidzianych odrębnymi regulacjami. Pieszym jest także dziecko do 10. roku życia, kierujące rowerem, ale pod warunkiem, że znajduje się pod opieką osoby dorosłej. W omawianym przypadku jednak, przy dziecku zabrakło dorosłego opiekuna, co stanowiło naruszenie tych przepisów.
Internauci łapią się za głowy
Pod opublikowanym filmem pojawiła się ogromna liczba komentarzy. Większość internautów obwinia kierującą samochodem, zarzucając jej brak zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych.
"Inne auto przy przejściu dla pieszych się zatrzymało, co to może oznaczać hmm... nie ważne, jadę dalej z dużą prędkością" - napisał ironicznie jeden internauta.
Komentujący z niedowierzaniem łapią się za głowy. "Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, aby w ten sposób omijać auto, które zatrzymało się przed przejściem i jechać jakby go tam w ogóle nie było", "Karać, karać i jeszcze raz karać. W końcu naród się nauczy", "Zastanawia mnie, co mają kierowcy w głowie, którzy widząc, że ktoś hamuje na środku drogi przed przejściem, nic sobie z tego nie robią" - czytamy w komentarzach.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.