Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Marcelina Kolewska | 
aktualizacja 

Poznań. Wyrok więzienia dla "czyścicieli kamienic"

12

Aby pozbyć się mieszkańców z budynku przy ul. Stolarskiej, Piotr Ś., Paweł Ż. i Adrian W. m.in. rozrzucali robactwo, podrzucali padlinę i zalewali mieszkania. Sąd skazał mężczyzn na kary od 10 miesięcy. do 2 lat więzienia.

Oskarżeni nie przyznawali się do winy
Oskarżeni nie przyznawali się do winy (East News, Sebastian Czopik/Reporter)

Sędzia Magdalena Adamiec uzasadniając wyrok podkreśliła, że działania oskarżonych w ocenie sądu były "barbarzyńskie". Jak dodała, "oskarżeni zmienili życie lokatorów w piekło".

W poniedziałek poznański sąd skazał Piotra Ś. na karę 2 lat więzienia, Pawła Ż. na karę 1 roku więzienia, natomiast Adriana W. na karę 10 miesięcy więzienia. Sąd nakazał także oskarżonym solidarną zapłatę 10 tys. zł zadośćuczynienia pokrzywdzonym.

Według śledczych między czerwcem 2011 roku a majem 2012 roku, mężczyźni mieli nękać mieszkańców poprzez wywieszanie wstęg pogrzebowych, rozrzucanie robactwa i podrzucanie padliny, blokowanie ciągów komunikacyjnych, obrzucanie inwektywami, dzwonienie do drzwi o różnych porach dnia i nocy czy rzucanie petard.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W toku śledztwa ustalono, że w taki sam sposób Piotr Ś. i Paweł Ż. postępowali wobec mieszkańców budynków przy ul. Długiej, przy ul. Piaskowej i przy ul. Niegolewskich w Poznaniu.

W toku śledztwa i w trakcie procesu oskarżeni nie przyznawali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Twierdzili, że "działali w granicach prawa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF24

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 07.04.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Spodek stanie się zabytkiem? Konserwator zapowiada postępowanie
We wtorek odbędzie się pogrzeb Weroniki Bar. To ona pomogła ukrywać rodzinę żydowską w czasach okupacji
Zostawili kartkę w pensjonacie. Po 25 latach odnaleziono autorów
Oburzające słowa księdza z Litwy. Za śmierć dziecka obarczył "grzech" rodziców
Ze zmianami klimatycznymi ludzie borykali się już w paleolicie. To przyczyna pierwszych migracji
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w jeden weekend zatrzymał 50 osób
Messi przyciąga gwiazdy tenisa. Sabalenka jak Djoković
Crawly skarży się na Polskę. Mówi o rządzie i TikToku
Kontrola szczepień przyniosła efekt. Coraz więcej zgłoszeń o niezaszczepionych dzieciach
Ratownicy uratowali mu życie, a on prosi o nowy strój. W sieci zawrzało
Pożar w hotelu Cristiano Ronaldo
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić