12 miesięcy — tyle ma trwać niezapomniana przygoda w nietypowym miejscu. Niektórzy od dawna czekają na taką szansę, inni podejmują decyzję spontanicznie, bo potrzebują życiowych zmian. A trudno sobie wyobrazić bardziej drastyczną, a zarazem fascynującą zmianę.
Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ogłasza nabór kandydatek i kandydatów na uczestników 46. Wyprawy Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie w sezonie 2023/2024.
Taki widok przez okno ma nasz informatyk. To może być Twój widok w sezonie 2023/2024! — zachęcają autorzy posta, zamieszczonego na Facebooku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jest to oferta skierowana do informatyków z doświadczeniem w zakresie administrowania systemami Linux i Windows, teleinformatyki oraz łączności satelitarnej. Jak czytamy w opisie oferty, do zadań informatyka będzie należeć m.in. zarządzanie infrastrukturą informatyczną, utrzymywanie łączności satelitarnej, a także pomoc przy konfiguracji urządzeń badawczych oraz naukowych.
Zostało tylko kilka dni na zgłoszenie kandydatury!
Osoby, które posiadają odpowiednie umiejętności, lubią podróże i nie boją się wyzwań, powinny przesłać swoją ofertę (CV oraz list motywacyjny) w terminie nie później niż do dnia 23 marca bieżącego roku. Pozostało więc niewiele czasu!
Szczegółowe informacje na temat aplikacji można znaleźć na stronie internetowej IGF PAN w zakładce kariera lub w pierwszym komentarzu pod postem:
Wybrani kandydaci spędzą na Spitsbergenie rok: wyjadą w czerwcu 2023 roku, a wrócą w lipcu 2024 roku.
Należy podkreślić, że nie jest to oferta pracy dla zmarzluchów. Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego jest położona w południowo-zachodniej części Spitsbergenu, za północnym kołem podbiegunowym. Średnie temperatury w tej części Arktyki wahają się od -20 stopni Celsjusza w lutym, do + 4 w lipcu.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.