Probierz skreślił polskiego napastnika. Tak relaksuje się w Los Angeles

0

Wydaje się, że Mateusz Bogusz po wrześniowym meczu z Chorwacją wypadł z łask Michała Probierza. On sam nie rozpacza, tylko relaksuje się w sercu Los Angeles.

Probierz skreślił polskiego napastnika. Tak się teraz relaksuje w Los Angeles (Getty Images, Instagram.com)

Mateusz Bogusz notuje kapitalny sezon w barwach Los Angeles FC. Wystąpił w 41 meczach swojego zespołu we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 18 bramek i notując 9 asyst. W nagrodę ofensywny pomocnik został powołany na wrześniowe mecze reprezentacji Polski.

23-latek zadebiutował w narodowych barwach w przegranym 0:1 meczu z Chorwacją. Zaliczył słaby występ, a w 62. minucie został zmieniony przez Karola Świderskiego.

Wydaje się, że tym samym stracił zaufanie Michała Probierza, który niespodziewanie nie powołał go na październikowe mecze kadry.

Bogusz mocno nie rozpacza po decyzji Probierza. Obecnie gra w Los Angeles i korzysta z uroków tego miejsca. Razem z partnerką wybrali się we wtorek na słynne w tym mieście pole golfowe, co udokumentowali w mediach społecznościowych.

Dlaczego nie powołano Bogusza?

Temat Mateusza Bogusza pojawił się w rozmowie "Przeglądu Sportowego" z selekcjonerem reprezentacji. 52-latek wyjaśnił, że w dwóch następnych meczach postanowił skorzystać z innych zawodników.

Przypomnijmy, że niespodziewany powrót do kadry po długiej przerwie zaliczyli Kacper Kozłowski i Bartosz Kapustka.

Każdy trener ma prawo do swojego wyboru. Teraz wziąłem do kadry Kacpra Kozłowskiego, którego potrzebuję na nadchodzące spotkania, wziąłem też Bartosza Kapustkę, którego również potrzebuję. Wiem, z jakich powodów ich powołałem, są potrzebni, by wzmocnić rywalizację, ale też by pomogli zrealizować cel wyznaczony na te mecze - mówił Michał Probierz.