W czwartek 1 lutego rada nadzorcza zdecydowała się odwołać Daniela Obajtka tuż po tym, jak on sam oddał się jej do dyspozycji. Zgodnie z komunikatem spółki pełnił swoją funkcję do 5 lutego. Dzień później odbyło się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZA).
Wiele mówi się o majątku byłego prezesa Orlenu. Wirtualna Polska ustaliła, że 21 listopada między godz. 7:24 a 8:49 w 19 księgach wieczystych działek, których Obajtek jest właścicielem lub współwłaścicielem pojawiły się wzmianki o nowym wpisie w dziale księgi, który opisuje status własności nieruchomości. Później pojawiły się kolejne wpisy. Według "WP" za pośrednictwem sześciu sądów w 20 księgach pojawiły się takie wzmianki.
W przypadku znacznej części działek wpisy dotyczą aktu darowizny - przenoszącej własność nieruchomości Daniela Obajtka na jego syna Piotra, ale z prawem użytkowania nieruchomości przez Daniela Obajtka. W ten sam sposób Obajtek przekazał synowi w kwietniu 2022 r. działki w Stróży koło Pcimia, gdzie znajduje się m.in. dom rodzinny Obajtków.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nowe ustalenia ws. Daniela Obajtka
Teraz jak ustalił Goniec.pl, Fundacja Orlenu przekazała darowizny na zakup co najmniej dwóch wozów strażackich dla remizy w miejscowości, w której mieszkał Daniel Obajtek.
Ponadto parafia kościoła, do jakiej Obajtek uczęszcza na msze, położona niecały kilometr od willi, którą postawił wraz z bratem - w kwietniu 2020 r. otrzymała od Fundacji Orlenu 47 tys. złotych na remont parkingu i chodnika.
Dziennikarze Gońca przyjrzeli się nieruchomościom Obajtka, w tym sławnej "willi" z 60-metrowym basenem. Na działkach należących do rodziny i byłych parterów biznesowych byłego prezesa Orlenu postawiono imponujące instalacje fotowoltaiczne.
W tle są także inwestycje dokonane przez samą spółkę Skarbu Państwa, które miały wspierać najbliższe okolice swojego byłego prezesa.
Czytaj także: Przed nami potężny atak zimy. Zacznie się już wkrótce
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.