Jakub Artych
Jakub Artych| 

Pszczelarze proszą o pomoc. Pan Roman stracił dorobek życia

3

Z miejscowości Tarnów w gminie Lubiszyn koło Gorzowa Wielkopolskiego (województwo lubuskie) skradziono 24 ule. Dla osoby, która przyczyni się do ujęcia sprawcy przewidziana jest nagroda. Informacje na temat tego przykrego zdarzenia można przekazywać właścicielowi uli, Romanowi Gajdzie.

Pszczelarze proszą o pomoc. Pan Roman stracił dorobek życia
Pszczelarze proszą o pomoc. Stracił dorobek życia (Facebook)

Jak podaje dziennik "Fakt", dla Romana Gajdy, właściciela pasieki, to niewyobrażalna strata. Do kradzieży doszło na początku września, jednak pszczelarze poinformowali o niej dopiero w sobotę, 7 września.

24 ule znajdowały się w Tarnowie za cmentarzem w gminie Lubiszyn koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Było to zaplanowane działanie i nic przypadkiem nie zostało zrobione. Musiał to zrobić ktoś z branży. W ulach mogło być nawet ponad 1,5 mln pszczół - przyznaje Hubert Haliczanowski, prezes koła pszczelarzy w Lubiszynie, w rozmowie z lokalnym portalem Gorzowianin.com.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Dla osoby, która przyczyni się do ujęcia sprawcy przewidziana jest nagroda. Informacje na temat tego przykrego zdarzenia można przekazywać właścicielowi uli, Romanowi Gajdzie, pod numerem telefonu: 502 267 673.

Ochrona i wsparcie dla pszczół

Chociaż pszczelarstwo miejskie jest jedną z gałęzi pszczelarstwa, rodzi pewne problemy, takie jak roje pszczół uwiązujące się w miastach.

Kondycja dzikich zapylaczy w Polsce nie jest najlepsza. Dzięki działaniom pszczelarzy liczba rodzin pszczelich w kraju stale rośnie, podczas gdy dzikie pszczoły giną wskutek zmian środowiskowych i chemizacji.

Każdy, niezależnie od doświadczenia pszczelarskiego, może pomóc pszczołom. Wystarczy przeznaczyć część ogrodu na rośliny miododajne, unikać pestycydów i zaopatrzyć się w poidła dla pszczół.

Ważne jest także, aby rozważyć założenie pszczelarskich projektów edukacyjnych w szkołach, które rozwijają świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić