oprac. Kamil Różycki| 

Pustułki wprowadziły mu się na balkon. Nagrał je i pokazał, co zrobiły

52

Od kilku dni w sieci prawdziwym hitem stają się nagrania pewnego Słowaka, którego balkon upodobała sobie rodzina pustułek. Na systematycznie pokazywanych filmikach nasz południowy sąsiad uwiecznił, jak wygląda codzienne funkcjonowanie u boku tych ptaków oraz tuż po ich wyprowadzce.

Pustułki wprowadziły mu się na balkon. Nagrał je i pokazał, co zrobiły
Pokazał jak wyglądał jego balkon po wizycie pustułek (TikTok)

Od jakiegoś czasu prawdziwym hitem w sieci stały się filmiki pokazujące rozmowy pewnego Słowaka z pustułkami, które zamieszkały na jego balkonie. Polacy rozkochali się nie tylko w bezbłędnym komentarzu gospodarza, ale także i uroczym wyglądzie tych niewielkich drapieżników z rodziny sokołów.

Szczególnie popularne stało się nagranie pokazujące, w jakim stanie znajduje się balkon goszczący ptasią rodzinę. Ta pozostawiła po sobie ogrom brudu, jednak jak wskazują filmy publikowane na portalu TikTok, nie stanowiło to problemu dla wyrozumiałego właściciela posiadłości i doniczki, w której to stworzyły prowizoryczne gniazdo.

Jak wskazuje autor publikowanych materiałów, ale także inni, którzy doświadczyli goszczenia pustułek w swoich domach, szczególnie problematyczny bywa przełom maja i czerwca. To właśnie wtedy wykluwają się młode ptaki, które odpowiadają za hałas i ogrom brudu, nie tylko w gnieździe, ale i wszędzie dookoła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak roju owadów na plaży w USA. Nagranie świadka

Pustułki będące hitem w sieci, mieszkają także w Polsce

Chociaż popularne nagranie pochodzi ze Słowacji, to pustułki można spotkać w niemal każdym zakątku kraju. Te niewielkie drapieżniki z gatunku sokoła, szczególnie mocno upodobały sobie miasta, gdzie z roku na rok zdarzają się przypadki zakładania przez nie gniazd właśnie na balkonach.

Jeżeli dzikie ptaki uznały, że czują się z jakiegoś powodu bezpiecznie na tym balkonie, zniosły jaja, i jeżeli ktoś je toleruje, polubi to nie trzeba ich dokarmiać, ani przynosić wody. Wystarczy przede wszystkim nie przeszkadzać — radzi w rozmowie z Radiem Poznań Tomasz Mizera, ornitolog Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Trzeba podkreślić, że naszym kraju znajdują się one pod ochroną. Tak więc jeśli chcemy się ich pozbyć, konieczny można być interwencja eko patrolu. Warto jednak zaakceptować pewne niedogodności i obserwować wzrost tych pięknych ptaków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić