W tej chwili Władimir Putin odwiedza Mongolię, do której wybrał się prosto z graniczącej z nią Republiki Tuwy. To region znajdujący się w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej. Rosyjski przywódca poprowadził w tamtejszym gimnazjum nr 20 im. Bohaterów Ojczyzny przedmiot o nazwie "Rozmowy o ważnych sprawach". Przedmiot ten wprowadzono we wrześniu 2022 r i ma on polegać na wpajaniu młodym Rosjanom zasad "patriotyzmu i nacjonalizmu".
Wbrew nazwie przedmiotu Putin zaskoczył zebranych szczerym wyznaniem na temat swoich dzieci.
Niektórzy członkowie mojej rodziny, nawet ci najmniejsi, płynnie mówią po chińsku - oświadczył Putin.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rosyjski dyktator zauważył, że wśród jego rodaków coraz więcej osób interesuje się nauką chińskiego przez wzgląd na "rozwijające się kontakty biznesowe" jakie łączą oba kraje.
Sam Putin porozumiewa się w języku niemieckim i cały czas uczy się angielskiego. Podkreśla, że angielski "miał duży wkład w zakresie poszerzania wiedzy oraz jednoczenia ludzi na polu kultury".
O rodzinie Putina wiadomo naprawdę niewiele. W 2015 roku wyznał, że z małżeństwa ze swoją pierwszą żoną, Ludmiłą, ma dwie córki. Zarówno Katerina Tichonowa jak i Maria Woroncowa ukończyły rosyjskie uniwersytety.
Plotki głoszą, że Putun doczekał się nieślubnej córki Luizy Rozowej a także trójki dzieci z relacji z byłą gimnastyczką, Aliną Kabajewą.
Putin w Mongolii. Opinia międzynarodowa krytykuje
Wizyta Putina w Mongolii rozpoczęła się w poniedziałek. Kraj ten jest pierwszym z grona sygnatariuszy Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), które przyjęły rosyjskiego dyktatora, za co zostały skrytykowane na arenie międzynarodowej.
Za Putinem Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania z powodu bezprawnej deportacji dzieci z okupowanej Ukrainy na tereny Rosji.
Niezastosowanie się przez rząd Mongolii do obowiązującego nakazu aresztowania Putina jest poważnym ciosem dla Międzynarodowego Trybunału Karnego i międzynarodowego systemu sądownictwa. Mongolia pozwoliła zbrodniarzowi uniknąć sprawiedliwości, tym samym ponosząc współodpowiedzialność za jego zbrodnie wojenne. Będziemy współpracować z partnerami, aby zapewnić wyciągnięcie konsekwencji wobec Ułan Bator - oświadczył na portalu X rzecznik ukraińskiego MSZ Heorhij Tychy.
Putin jest poszukiwany przez MTK od marca 2023 r. Z kolei Mongolia go grona członków MTK dołączyła w 2003 r. Według traktatu założycielskiego trybunału ma obowiązek współpracować z MTK i aresztować a także wydać poszukiwanych, którzy wkraczają na jej terytorium.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.