W dokumencie możemy przeczytać o "wezwaniu w 2022 roku obywateli rosyjskich z rezerwy w celu odbycia szkolenia wojskowego w Siłach Zbrojnych Rosji, organach bezpieczeństwa państwa i organach Federalnej Służby Bezpieczeństwa".
Rząd oraz regionalne władze dostały polecenie zapewnienia realizacji środków związanych z powoływaniem na obozy szkoleniowe. Dekret podpisany przez prezydenta Rosji Władimira Putina wchodzi w życie z dniem publikacji.
TASS podkreśla, że szkolenia dla rezerwistów to planowane przedsięwzięcia podnoszące umiejętności bojowe. Zaznaczono ponadto, że odbywają się one corocznie.
Na podstawie dekretu prezydenta ministerstwo obrony przygotowuje odpowiednią dyrektywę. Trafia ona do urzędów skupiających się na rejestracji i rekrutacji, po czym rozpoczyna się wysyłanie wezwań na szkolenia.
Czytaj także: "Cudowne uczucie". Tak Pisarek wozi się autem za milion
Rosja. Co czeka rezerwistów?
Łączny czas szkolenia wojskowego rezerwistów nie może przekroczyć dwóch miesięcy. Przeszkolenie wojskowe, do którego zaangażowany zostaje obywatel pozostający w rezerwie, nie może być dłuższe niż 12 miesięcy. Poza tym osoby znajdujące się w rezerwie mogą być powoływani na przeszkolenie wojskowe nie częściej niż raz na trzy lata.
Kiedy Władimir Putin podpisał poprzedni dekret dotyczący powoływania rezerwistów na ćwiczenia wojskowe? Doszło do tego w kwietniu 2021 roku.
Czytaj także: Ciężarówka stanęła w płomieniach. To zrobił policjant
Na granicy między Rosją a Ukrainą nadal narasta napięcie. - Rosyjscy żołnierze otoczyli w tej chwili Ukrainę, siły rosyjskie planują zaatakowanie Ukrainy w ciągu najbliższych dni, ich celem jest Kijów - mówił prezydent USA Joe Biden.
Powiedział nawet wprost, że "Putin podjął decyzję o inwazji". Tymczasem strona rosyjska utrzymuje, że nic takiego nie miało miejsca.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.