Od ostatniego takiego spotkania minął miesiąc. Tylko w grudniu 2022 roku Putin dwukrotnie zwoływał Radę Bezpieczeństwa: 2 i 16 grudnia. Dmitrij Pieskow zdradził temat przewodni spotkania, choć zrobił to w bardzo ogólnikowy sposób.
Podczas spotkania odbyła się wymiana poglądów na temat przebiegu specjalnej operacji wojskowej. Minister obrony Szojgu poinformował uczestników o wizycie w kwaterze głównej operacji na początku tygodnia - powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy Kremla.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Obecni wszyscy najważniejsi politycy Putina
Jak podaje Pieskow, w spotkaniu udział wzięli przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwienko, przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew, szef sztabu Kremla Anton Wajno, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew, minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew, minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, minister obrony Siergiej Szojgu, dyrektor FSB Aleksander Bortnikow, szef Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin oraz specjalny przedstawiciel prezydenta ds. ochrony środowiska, ekologii i transportu Siergiej Iwanow.
Zabrakło natomiast premiera Michaiła Miszustina, który obecnie przebywa z wizytą w Turkmenistanie.
Alternatywna historia dyktatora
Putin, który według najnowszych sondaży traci poparcie wśród rosyjskiego społeczeństwa, zaskoczył w czasie spotkania z weteranami oświadczeniem na temat wojny, która według niego trwa od 2014 roku. Wcześniej Putin upierał się, że Rosja nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Ukrainy i aneksja Krymu była wynikiem oddolnych działań mieszkańców, a nie, jak wskazywały na to dowody - wysłania na półwysep rosyjskich żołnierzy.
Działania wojenne na pełną skalę w Donbasie nie ustały od 2014 roku, a wszystkie rosyjskie działania, w tym operacja specjalna, mają na celu powstrzymanie tej wojny - oświadczył rosyjski dyktator.