Przed uroczystością pierwszej komunii świętej dzieci z trzecich klas podstawowych przystępują do pierwszej spowiedzi. Sakrament ten poprzedza zrobienie rachunku sumienia według Bożych przykazań.
Jeden z rodziców dzieci komunijnych z Zakopanego nie wytrzymał i pokazał kartę z pytaniami do rachunku sumienia. "Czy myślałem o sprawach nieczystych?" - brzmi jedno z pytań, które zbulwersowało ojca 9-latka.
Jak można 9-letnie dziecko pytać o takie sprawy. Takie małe dziecko nie będzie wiedziało o co chodzi, ale może zacząć szukać odpowiedzi w internecie i ciekawe na jakie strony wejdzie - mówi oburzony rodzic w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".
Czytaj także: To nie fotomontaż. Spójrzcie na cenę polskich truskawek
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ojciec dziecka poszedł do dyrektora szkoły
Rodzic dziecka pierwszokomunijnego uważa, że takie pytanie jest niestosowne. Postanowił więc zapytać o to dyrekcję szkoły.
Pytałem o sprawę dyrektora szkoły. On stwierdził, że nie ma w tym nic niestosownego i odesłał mnie do siostry zakonnej - mówi rodzic cyt. przez "Tygodnik Podhalański".
Czytaj także: Paragon z lotniska w Grecji. "Nie dowierzałam"
Ksiądz o pierwszej komunii
Redakcja o2.pl zwróciła się ostatnio do ks. Rafała Główczyńskiego z zapytaniem, o to czy 9- lub 10-letnie dzieci nie są za młode, by rozumieć sens przyjęcia Komunii Świętej i pierwszej spowiedzi. Takie opinie bowiem co jakiś czas pojawiają się w przestrzeni publicznej.
One już są na takim etapie, że potrafią odróżnić dobre rzeczy od złych i też rzeczy ważne od mniej ważnych. Oczywiście, że jeszcze wszystko się w nich kształtuje, ale mają już taką świadomość, ze to jest Komunia Święta, a nie cukierek ze sklepu czy jakaś przekąska - tłumaczy ks. Rafał.
- Wydaje mi się, że w młodym wieku bardzo dobrze, jeżeli dzieci przyjmują Komunię Świętą i zaczynają się spowiadać, bo spowiedź to taki sakrament leczenia, dawania siły i chęci do stawania się coraz lepszym - dodaje ks. Główczyński w rozmowie z o2.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.