Trzynaście szkół na terenie Wodzisławia Ślaskiego od września startuje z nowym modelem nauczania. Nauczyciele kłaść będą nacisk na indywidualną pracę z uczniem – każda praca będzie omawiana z dziećmi tak, aby dokładnie wiedziały, na czym powinny bardziej się skupić. Z tego samego powodu znikną tradycyjne noty, pojawią się za to oceny opisowe.
Nowy system nauczania to także zrezygnowania z tak dużej liczby sprawdzianów, kartkówek i zadań domowych. Klasy zostaną zmniejszone i zreorganizowane. Uzdolnione jednostki będą miały możliwość rozwijania swoich talentów dzięki programom naukowym i możliwości korzystania z laboratoriów podczas zajęć. Odbywać będą się także ekspedycje badawcze.
Czytaj także: Pukają do drzwi. Podają się za "pracowników wodociągów"
Jeśli chodzi o same przedmioty, większy nacisk będzie nakładany na zajęcia ścisłe. Mają one być bardziej przydatne w przyszłym życiu zawodowym absolwentów szkół podstawowych, w których to zmieniono praktycznie wszystko. Czy taki model nauczania przyjmie się wśród wodzisławskiej młodzieży?
Cel nowego systemu nauczania
Celem transformacji cyfrowej szkół w Wodzisławiu Śląskim jest modernizacja systemu oświaty w mieście i dostosowanie go do potrzeb kompetencyjnych uczniów w trzeciej dekadzie XXI wieku, wynikających z otoczenia technologiami cyfrowymi oraz rozwoju Przemysłu 4.0 – tak uzasadniano pomysł w strategii rozwoju miasta Wodzisławia na lata 2022-2026.
Nadzieją miasta jest poprawa wyników egzaminów uczniów klas podstawowych. Celem jest także rozpoczęcie procesu przygotowawczego, dzięki któremu absolwenci lepiej poradzą sobie w przedsiębiorstwach, które znajdują się na terenie miasta i w jego bliskich okolicach.
Czytaj także: 20-latka była bardzo zdenerwowana. Wydał ją rentgen
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.