Jak będą wyglądały błogosławieństwa związkom homoseksualnym? Duchowni podkreślają, że ceremonia nie jest sakramentem małżeństwa, ale przypomina go.
W uroczystości wezmą udział krewni i znajomi, odbędą się czytania biblijne, a także śpiewy w związku z tą okazją. Okres próbny w tej sprawie rozpocznie się za kilka tygodni i potrwa do 2025 roku. W tym czasie będzie konsultowany w diecezjach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jakie pary będą mogły skorzystać z ceremoniału? Chodzi o związki homoseksualne, które zawarły akt małżeństwa cywilnego zgodnie z brytyjskim prawem.
Biskupi się buntują. Synod nie był jednomyślny
Już w trakcie Synodu okazało się, że duchowni Kościoła Anglii są głęboko podzieleni w tej sprawie. Daleko było do jednomyślności.
Głosy "za" i "przeciw" rewolucyjnej reformie układały się prawie po połowie i to w trzech izbach decyzyjnych Synodu.
Niektórzy wpływowi duchowni twierdzą, że zmiana podejścia do związków jednopłciowych doprowadzi Kościół do szybkiego rozpadu.
Ten temat doprowadzi nas do podziałów i ostatecznego rozłamu. Nie zgadzam się na to - mówił arcybiskup Yorku, Stephen Cottrell w przemówieniu podczas Synodu.
Z kolei Sarah Mullally, która jest biskupem Londynu stwierdziła, że "po głosowaniu wiele osób nie będzie zapraszać jej do swojego domu, ale jej dom jest dla wszystkich nadal otwarty".
Portal Deon.pl, który opisuje całą sprawę dodaje, że to właśnie bp. Mullally prowadziła sześcioletni proces konsultacji na temat seksualności i tożsamości w Kościele anglikańskim. Jego efektem są wprowadzone na Synodzie rewolucyjne zmiany.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.