Kennedy jest zadeklarowanym antyszczepionkowcem. Jednak wszystkie media społecznościowe należące do platformy Meta miały bardzo ostrą politykę odnośnie pandemii i posty Kennedy'ego właśnie tę politykę naruszyły.
Ponieważ jest on obecnie aktywnym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych, przywróciliśmy dostęp do konta Roberta F. Kennedy'ego Jr. na Instagramie - oświadczyła rzeczniczka Mety, Andy Stone, cytowana przez The Washington Post.
Innego zdania jest sam kandydat.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Instagram nadal nie reaktywował mojego konta, które zostało zablokowane lata temu z listą przeszło 900 tys. obserwujących. Uciszanie głównego kandydata politycznego jest głęboko niedemokratyczne. Social media są współczesnym odpowiednikiem rynku. Jak może funkcjonować demokracja, jeśli jedynie niektórzy kandydaci mają do niego dostęp - napisał Kennedy na swoim koncie na Twitterze.
Polityk podziękował Elonowi Muskowi za to, że Twitter umożliwia jego kampanii zabierać głos w social mediach.
Sławne nazwisko i niesławne poglądy
Start w kampanii prezydenckiej Roberta F. Kennedy'ego Jr ogłosił skarbnik jego kampanii 5 kwietnia. Wcześniej sam Kennedy pytał o ten pomysł obywateli USA za pośrednictwem Twittera.
69-letni dziś Kennedy jest synem byłego senatorem Nowego Jorku, prokuratora generalnego USA i zamordowanego przez Sirhana Sirhana w Los Angeles w czerwcu w 1968 r. kandydata na prezydenta Roberta F. Kennedy'ego oraz bratankiem zmarłego prezydenta Johna F. Kennedy'ego.
Czytaj także: Protest w USA. "Nie chcemy Bidena, chcemy zemsty"
Jego antyszczepionkowe poglądy doprowadziły w 2011 roku do założenia antyszczepionkowej organizacji "Children's Health Defense". W czasie pandemii głośno sprzeciwiał się szczepionce na koronawirusa, za co potępili go jego bliscy - siostra, brat i siostrzenica.