Jakub Artych
Jakub Artych| 

Rosja używa broni z Korei Północnej. Jest dowód

Rosja użyła północnokoreańskiego pocisku balistycznego KN-23 podczas ataku na Ukrainę 31 lipca. Pocisk nie osiągnął celu. Takie informacje przekazał "Defense Express", który podkreśla, że Rosja używa tego pocisku bardzo rzadko.

Rosja używa broni z Korei Północnej. Jest dowód
Rosja używa broni z Korei. Jest dowód (Getty Images, Berzi Akos)

To już jest pewne, iż rosyjscy okupanci użyli rakiety balistycznej produkcji północnokoreańskiej podczas zmasowanego ataku na Ukrainę.

Wystrzelenie nastąpiło z terytorium Rosji w kierunku Białej Cerkwi, ale rakieta eksplodowała w powietrzu w obwodzie kijowskim. To pierwsze odnotowane użycie tej rakiety przez Rosję w ciągu ostatnich pięciu miesięcy.

Wcześniej informowano, że ponad połowa wystrzelonych przez Rosję pocisków KN-23 straciła zaprogramowany tor lotu i eksplodowała w powietrzu, gdyż fakt wystrzelenia tych pocisków został zarejestrowany, lecz ich odłamków nie znaleziono.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 05.08

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich lat doszło do kilku znaczących spotkań między przywódcami Korei Północnej i Rosji. Władimir Putin odbył pierwszą od 24 lat wizytę w Korei Północnej, co miało duże znaczenie polityczne.

Przywitał go tłum ludzi i zorganizowano paradę na jego cześć. Kim Dzong Un osobiście spotkał się z Putinem, aby omówić sprawy polityczne i gospodarcze, w tym wspieranie polityki Kremla przez Koreę Północną.

Rosja używa broni z Korei. Współpraca coraz silniejsza

Władimir Putin publicznie wyraził wdzięczność dla Korei Północnej za wsparcie polityki rosyjskiej oraz dostawy broni, które są wykorzystywane przez wojsko rosyjskie w konflikcie z Ukrainą.

Na przykład, północnokoreańskie rakiety balistyczne zostały użyte przeciwko Ukrainie, co potwierdzili eksperci ONZ. Doniesienia o tajemniczych zapisach dotyczących "kwestii bezpieczeństwa" w nowych umowach między tymi krajami budzą obawy społeczności międzynarodowej.

Przypomnijmy, że oba kraje są objęte sankcjami ze strony zachodnich państw, co zmusza je do tworzenia nieformalnych mechanizmów płatności i obchodzenia ograniczeń handlowych nałożonych przez sankcje.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić