Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Kamil Różycki
Kamil Różycki | 
aktualizacja 

"Rosjanie" tańczą przed pójściem na front. Tylko zobaczcie, jak wyglądają

Taniec i śpiew w czasie transportu na linię frontu? To możliwe. Właśnie takie nagranie żołnierzy rosyjskiej armii przed kilkoma dniami pojawiło się w sieci. Sytuacje jest na tyle nietypowa, że jego głównymi bohaterami, są zaciągnięci z Afryki "ochotnicy", którzy walczą dla Władimira Putina. Wszystko wygląda surrealistycznie.

"Rosjanie" tańczą przed pójściem na front. Tylko zobaczcie, jak wyglądają
"Rosjanie" tańczą przed wysłaniem na front w Ukrainie, to najemnicy z Afryki (Telegram)

Wojna w Ukrainie trwa już od dwóch lat i wiele wskazuje na to, że potrwa jeszcze sporo czasu. Jak zauważają eksperci, obecnie przedłużanie konfliktu jest jednym z gwarantów utrzymania władzy przez Władimira Putina. Tym samym niemal pewne jest, że dopóki będzie on żyć, w Ukrainie nie będzie porozumienia.

Jednak podobnie jak inne wojny na wyczerpanie, tak i ta wymaga ogromnego potencjału ludzkiego. Ten w Rosji niewątpliwie jest, jednak jak pokazały ostatnie mobilizacje, wielu młodych Rosjan z wielkich miast nie garnie się do wojaczki. Z tego też powodu, od kilku dobrych miesięcy rosyjska armia walcząca w Ukrainie w dużej mierzę składa się z kontraktowych żołnierzy.

W dużej mierze są nimi pochodzący z biednych regionów Rosji chłopcy. Trwająca wojna jest dla nich bowiem okazją do ogromnego zarobku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co robi Rosja w Polsce? "Prowadzi przeciwko nam wojnę"

Podczas gdy w popularnej "głubince" średni dochód wynosi około 400 złotych, tak pensja żołnierza walczącego na wojnie to nawet 9 tys. złotych. W przypadku jego śmierci państwo zobowiązane jest wypłacić rodzinie zaś pół miliona.

Rosja coraz chętniej korzysta z usług ochotników z Afryki

Oczywiście to czy suma ta faktycznie jest płacona to już inna kolej rzeczy. Nie zmienia to jednak faktu, że toczenie obecnej wojny jest ogromnym obciążeniem dla budżetu Rosyjskiej Federacji. Z tego też powodu, do udziału w konflikcie w Ukrainie coraz częściej korzysta się z usług afrykańskich ochotników.

Ci już od pierwszego pojawienia się na froncie przykuwają uwagę. Filmy z ich udziałem pokazują, jak bardzo nie są oni przygotowani do tego typu formy prowadzenia wojny. Na jednym z nich widać nawet, jak wsiadając do auta wiozącego ich na front, tańczą jak gdyby nie zdawali sobie sprawy z powagi konfliktu zbrojnego.

Efektem są równie często pojawiające się nagrania, na których wielu afrykańskich ochotników ginie przez banalne błędy. To jednak, jak można przypuszczać dla Rosji nie jest problemem, ponieważ bardzo wątpliwe jest, że są oni opłacani tak samo, jak etatowi rosyjscy żołnierze.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Wybrane dla Ciebie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić