Poznańscy policjanci potrzebują pomocy w ustaleniu tożsamości dwóch osób. Udostępniono zdjęcia z monitoringu, na których widać kobietę i mężczyznę. Ten duet jest podejrzany o kradzież.
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży perfum o łącznej wartości ponad 1600 zł. Do zdarzenia doszło 12 lipca 2024 r. o godz. 19:01 w drogerii przy ul. Matyi w Poznaniu. Związek z tą sprawą mogą mieć osoby zarejestrowane na nagraniach z monitoringu - informuje poznańska policja.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także: Mieszkańcy Ścinawy z niepokojem myślą o najbliższych godzinach. "Żyjemy nadzieją"
Ci, którzy rozpoznają ich wizerunki, powinni skontaktować się z policją.
Osoby, które rozpoznają wizerunki ze zdjęć prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań – Wilda pod nr 47 77 158 68 – z osobą prowadzącą sprawę lub pod czynnymi całą dobę numerami - 47 77 125 11/12, powołując się na nr sprawy KR.III.560.32.2024.NZ - przekazała Małgorzata Meloch z poznańskiej policji
Co grozi za kradzież?
Konsekwencje kradzieży zostały ustalone w Kodeksie karnym:
- Kradzież cudzej rzeczy ruchomej (czyli przedmiotu materialnego) w celu przywłaszczenia, jest zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (§ 1).
- Kradzież karty bankomatowej w celu przywłaszczenia, również jest zagrożona taką samą karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (§ 1a).
- Uzyskanie programu komputerowego bez zgody właściciela w celu osiągnięcia korzyści majątkowej również jest karalne karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat (§ 2).
- Mniejsza waga przestępstwa kradzieży (dotyczy § 1, 1a lub 2), skutkuje możliwością zastosowania łagodniejszych kar: grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku (§ 3).
- Kradzież szczególnie zuchwała (np. dokonana z bezczelnością lub jawnie ignorując prawa poszkodowanego) podlega surowszej karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat (§ 3a).
- Kradzież na szkodę osoby najbliższej może być ścigana wyłącznie na wniosek poszkodowanego, a nie z urzędu (§ 4).
- Przepisy dotyczące kradzieży cudzej rzeczy, w tym również przepis o kradzieży energii, stosuje się odpowiednio do tych przestępstw (§ 5).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl