Sąd wydał wyrok. Co z karą nałożoną na likwidatora TVP?

6

Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił odwołanie likwidatora Telewizji Polskiej, Daniela Gorgosza, i uchylił decyzję przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) Macieja Świrskiego z marca br. o nałożeniu na Gorgosza kary w wysokości 145 tys. zł — poinformowała TVP.

Sąd wydał wyrok. Co z karą nałożoną na likwidatora TVP?
Zapadła decyzje w sprawie kary nałożonej na likwidatora TVP. (Getty Images, RobsonPL)

Według sądu decyzja wydana przez Świrskiego była "wadliwa". Przypomnijmy, że Świrski poinformował o nałożeniu kary za pośrednictwem portalu społecznościowego X, podkreślając, że była ona wynikiem "uporczywych odmów wypełniania obowiązków z ustawy o radiofonii i telewizji".

"Wobec uporczywych odmów wypełnienia obowiązków przewidzianych w ustawie o radiofonii i telewizji, w szczególności jej art. 10 ust. 2, jako Przewodniczący KRRiT podjąłem dzisiaj decyzję o nałożeniu na osobę niewypełniającą tych obowiązków, a podającą się za likwidatora TVP SA — p. Daniela Maksymiliana Gorgosza, kary pieniężnej w wysokości 145 tys. zł. (nieprzekraczającej 3-krotności jego miesięcznego wynagrodzenia)" — pisał Maciej Świrski.

Daniel Gorgosz w oświadczeniu przesłanym Polskiej Agencji Prasowej stwierdził wówczas, że "decyzja w przedmiocie kary nie została jak dotychczas doręczona likwidatorowi Spółki". Za zaskakujący Gorgosz uznał wpis Świrskiego, który pojawił się w mediach społecznościowych przed tym, jak decyzja została dostarczona głównemu zainteresowanemu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 13 września "nie było mowy o powodzi"? Reakcja przedstawiciela IMGW

Sprawa trafiła do sądu, gdzie właśnie znalazła swoje rozstrzygnięcie.

Zapadł wyrok w sprawie likwidatora Telewizji Polskiej

Jak przekazała Telewizja Polska, "Sąd Okręgowy w ustnym uzasadnieniu wyroku uznał bez cienia wątpliwości wydaną decyzję za wadliwą, podkreślił brak podstaw do domagania się przez przewodniczącego KRRiT żądanych informacji na postawie art. 10 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji, jak również wstrzymał wykonalność decyzji do czasu prawomocnego zakończenia postępowania". Wydany wyrok nie jest prawomocny.

TVP zwraca uwagę, że są to "kolejne decyzje przewodniczącego Świrskiego, które uznawane są przez sąd za bezprawne". Dodano również, że "podobna sytuacja dotyczy przekazywania środków z abonamentu na depozyt sądowy – również w tych sprawach sądy konsekwentnie wydają postanowienia o odmowie przyjęcia środków i braku podstaw do składania takich wniosków".

Autor: AWWA
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić