Do zatrzymania Anastazji Ostrauchowej doszło około 6 rano na ulicy Miasnickiej w Moskwie, gdy modelka podróżowała taksówką. Policjanci, zauważywszy jej wyraźne zdenerwowanie i niepokój, postanowili poddać ją dokładniejszej kontroli.
Modelka sprawiała wrażenie osoby niespokojnej – poprawiała ubranie i zachowywała się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas przeszukania odkryto w jej bieliźnie paczkę z nieznaną substancją. Jak wynika z późniejszych badań laboratoryjnych, substancją tą był efedron – narkotyk, którego ilość oszacowano na 1,42 grama.
Według ustaleń śledczych, modelka posiadała narkotyki na własny użytek. Sprawa wywołała szerokie zainteresowanie zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych, co może być związane z jej statusem w mediach społecznościowych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dalsze losy Anastasii Ostroúchowej pozostają w rękach organów ścigania, a sprawa dotycząca posiadania narkotyków może mieć poważne konsekwencje prawne, zgodnie z obowiązującymi w Rosji przepisami.
Instagram w Rosji
Należy przypomnieć, że platforma Instagram, na której modelka zyskała sławę - zdobyła blisko 600 tys. obserwujących - należy do firmy Meta, która w Rosji została uznana za organizację ekstremistyczną i objęta zakazem działalności.
Rosyjski rynek technologiczny starał się również stworzyć własne alternatywy dla zachodnich platform. Powstała między innymi platforma Rossgram, która miała pełnić funkcję rosyjskiego odpowiednika Instagrama. Chociaż platforma zyskała pewne zainteresowanie, nie osiągnęła takiej popularności ani skali, jak globalny gigant Meta.