Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Mateusz Domański
Mateusz Domański | 

Ogromny skandal. Dziennikach TVP nagrany w Lublinie. Tego się nie da usprawiedliwić

162

Zachowanie dziennikarza TVP3 Lublin należy potępić. Przed nagraniem jednego z ostatnich reportaży Tomasz Zalewa rozrzucał śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Tak, by jego materiał wyglądał bardziej autentycznie. Olbrzymi skandal.

Ogromny skandal. Dziennikach TVP nagrany w Lublinie. Tego się nie da usprawiedliwić
Dziennikarz TVP3 Lublin rozrzuca śmieci (Urząd Miasta Lublin)

Tego zachowania po prostu nie da się usprawiedliwić. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały, jak Tomasz Zalewa z TVP3 Lublin zaśmieca plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Wszystko po to, by jego materiał wyglądał bardziej autentycznie i ukazywał skalę "śmieciowego problemu".

Sterty śmieci, butelki po alkoholu i nocne imprezy. Tak wygląda plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Mieszkańcy interweniują. Na razie bez większego efektu - w ten sposób zapowiadany był materiał Tomasza Zalewy.

Gdy media zaczęły nagłaśniać postawę Zalewy, reportaż zniknął ze strony internetowej TVP3. Póki co stacja nie odniosła się oficjalnie do zachowania dziennikarza.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Żeby news był bardziej wstrząsający"

Sprawę komentuje natomiast Urząd Miasta Lublin. Opublikował nagranie, jak dziennikarz rozrzuca śmieci. Dodano też krótki komentarz.

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający - pisze UM Lublin.

"Super Express" podaje, że w stosunku do Tomasza Zalewy wyciągnięto już konsekwencje. Miał zostać zwolniony w trybie natychmiastowym.

Czytaj także:

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Mieszkali w namiocie w Łodzi. Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży
Tu matka Madzi z Sosnowca odsiaduje karę więzienia. Takie warunki ma Katarzyna W.
Zaskakujący finał poszukiwań 71-latka. Znaleźli go w lodowatej rzece
Pożar domu w Boruszowicach. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Bytom. Mężczyzna i pięć nastolatek zatrzymani na ogródkach działkowych
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić