Tragedia na plebanii wydarzyła się w sobotę, 1 czerwca po godz. 10 proboszcz zajrzał do ks. Roberta, ponieważ wikary spóźniał się na spotkanie z ministrantami. Duchowny leżał z raną postrzałową głowy - niestety na pomoc było za późno. Na miejscu pojawiła się policja i prokurator. Od pierwszej chwili śledczy podejrzewali, że to samobójstwo.
Czytaj więcej: Tajemnicza śmierć na plebani. Ksiądz nie ma wątpliwości
Parafianie z Żerkowa są wstrząśnięci tragedią, która rozegrała się na plebanii. - Ksiądz Robert był taki pełen życia, bardzo dobry kapłan, będzie nam go brakowało. Jeździł do sąsiedniej wsi, żeby odprawiać mszę. Wszędzie na tym swoim ukochanym motorze – wspomina parafianka, pani Beata w rozmowie z "Faktem".
Słyszeliśmy, że ksiądz miał problemy ze zdrowiem. Podobno musiał łykać tabletki, żeby funkcjonować. Miał przejść jakąś operację, ale więcej nie wiem - dodał pan Michał.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Parafianie z Żerkowa wstrząśnięci śmiercią księdza
Ksiądz Robert jeszcze do niedawna pracował w szkole, gdzie uczył religii dzieci. Parafianie dodają, że wielokrotnie opowiadał, iż spełnił marzenie z dzieciństwa o życiu w kapłaństwie.
Po ostatniej mszy świętej w niedzielę, dzień po śmierci wikarego, ludzie zbierają się w grupkach, z niedowierzaniem kręcą głowami, rozmawiając o tragedii.
Teraz ksiądz proboszcz musi odprawiać dziennie po kilka mszy. Wciąż trudno nam uwierzyć, że coś takiego się stało. Wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego, ale pewnie prawdy nigdy nie poznamy - mówią parafianie w rozmowie z "Faktem".
Na poniedziałek i wtorek po wieczornych mszach w kościele w Żerkowie zaplanowane zostały nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłego wikarego.
Problemy psychiczne. Gdzie szukać pomocy?
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.
Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna!
Czytaj więcej: Kandydat Konfederacji wyszedł do mieszkańców. Totalna klapa, nagranie niesie się po sieci
Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.