Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga | 

Śmierć kapłana z Żerkowa. "Trudno nam uwierzyć"

395

- Był pełen życia, będzie nam go brakowało - parafianie w rozmowie z "Faktem" wspominają księdza Roberta z Żerkowa w Wielkopolsce, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Kapłan miał postrzelić się z własnej broni, a przyczynić się do tego miała choroba.

Śmierć kapłana z Żerkowa. "Trudno nam uwierzyć"
Śmierć księdza Roberta z Żerkowa. (Google Maps, Szkoła Podstawowa w Żerkowie)

Tragedia na plebanii wydarzyła się w sobotę, 1 czerwca po godz. 10 proboszcz zajrzał do ks. Roberta, ponieważ wikary spóźniał się na spotkanie z ministrantami. Duchowny leżał z raną postrzałową głowy - niestety na pomoc było za późno. Na miejscu pojawiła się policja i prokurator. Od pierwszej chwili śledczy podejrzewali, że to samobójstwo.

Parafianie z Żerkowa są wstrząśnięci tragedią, która rozegrała się na plebanii. - Ksiądz Robert był taki pełen życia, bardzo dobry kapłan, będzie nam go brakowało. Jeździł do sąsiedniej wsi, żeby odprawiać mszę. Wszędzie na tym swoim ukochanym motorze – wspomina parafianka, pani Beata w rozmowie z "Faktem".

Słyszeliśmy, że ksiądz miał problemy ze zdrowiem. Podobno musiał łykać tabletki, żeby funkcjonować. Miał przejść jakąś operację, ale więcej nie wiem - dodał pan Michał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy Polaków o ich ulubione dania z dzieciństwa

Parafianie z Żerkowa wstrząśnięci śmiercią księdza

Ksiądz Robert jeszcze do niedawna pracował w szkole, gdzie uczył religii dzieci. Parafianie dodają, że wielokrotnie opowiadał, iż spełnił marzenie z dzieciństwa o życiu w kapłaństwie.

Po ostatniej mszy świętej w niedzielę, dzień po śmierci wikarego, ludzie zbierają się w grupkach, z niedowierzaniem kręcą głowami, rozmawiając o tragedii.

Teraz ksiądz proboszcz musi odprawiać dziennie po kilka mszy. Wciąż trudno nam uwierzyć, że coś takiego się stało. Wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego, ale pewnie prawdy nigdy nie poznamy - mówią parafianie w rozmowie z "Faktem".

Na poniedziałek i wtorek po wieczornych mszach w kościele w Żerkowie zaplanowane zostały nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłego wikarego.

Problemy psychiczne. Gdzie szukać pomocy?

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
To odróżnia Ronaldo od Messiego. Laureat Złotej Piłki wskazał szczegół
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić