Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wybory w USA.

Świat patrzy na Amerykę. Kto nowym prezydentem?

Smutek w warszawskim zoo. Można ją oglądać tylko do 20 listopada

29

Po ośmiu latach spędzonych w warszawskim zoo, gepardzica Wilma idzie na zasłużoną emeryturę. Przedstawicielka kotowatych z Warszawy pojedzie do słonecznej Grecji. Mieszkańcy stolicy mają szansę zobaczyć ją w ogrodzie zoologicznym jeszcze do 20 listopada.

Smutek w warszawskim zoo. Można ją oglądać tylko do 20 listopada
Smutek w warszawskim zoo. Można ją oglądać tylko do 20 listopada (Facebook, Warszawskie zoo)

Na stronie ogrodu czytamy, ze ta piękna kocica przyjechała do Warszawskiego ZOO w 2016 roku z Holandii. Miała wtedy dwa latka i towarzyszył jej rówieśnik Fred, z którym doczekała się 6 dzieci i 4 wnucząt.

Wilma jest pewna siebie, bywa zadziorna i miło się z nią pracuje. To urocza dama, która wzbudza wielką sympatię i z którą wszyscy bardzo się zżyliśmy! - zapewniają pracownicy warszawskiego zoo i dodają wzruszeni - Będziemy tęsknić, nasza gepardzia mamo!

Jak przekonują pracownicy ogrodu zoologicznego, Wilma opuszcza Warszawę decyzją koordynatora gatunku, który postanowił, że w stolicy zostaną jej dwie córki, które w przyszłości będą dalej się rozmnażać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Stado gepardów z gazelą kontra pawian. Zaskakujący finał polowania w Kenii
Nie mamy takiego zaplecza hodowlanego, żeby trzymać aż tyle gepardów i jeszcze ich młode. Takie zasady obowiązują we wszystkich ogrodach - przekonują pracownicy zoo.

Gepardzica Wilma pozostanie w warszawskiej placówce jeszcze do 20 listopada. Później wyruszy zgodnie z planem do słonecznej Grecji.

Okazuje się, że to nie pierwszy zwierzak, który w ostatnim czasie opuszcza Stołeczny Ogród Zoologiczny. Zgodnie z programem hodowlanym, zamieszkująca zoo samica krokodyla kubańskiego o imieniu Dwójka została przekazana do ogrodu zoologicznego w Tallinie.

4 grudnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Geparda. To najszybsze zwierzęta lądowe na świecie. Podczas polowania mogą osiągać prędkość do 100 kilometrów na godzinę. Ważną funkcję u tych zwierząt odgrywa także ogon. Pomaga skręcać przy maksymalnej prędkości, nawet pod kątem 90 stopni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić