Być może już niebawem rząd wprowadzi przepis, dzięki któremu kierowcy usłyszą wyrok bezwzględnego więzienia, gdy spowodują wypadek i będą jechać pod wpływem alkoholu, narkotyków lub z aktywnym zakazem prowadzenia samochodów.
Czytaj więcej: Rozwódka zadała księdzu pytanie. Reakcja ludzi
Łukasz Zboralski z portalu brd24.pl w rozmowie z Faktem uważa, że Polska powinna "dążyć do tego, żeby przy skrajnym łamaniu norm na drogach, kara była znacznie podwyższona". Być może batem na piratów okaże się wprowadzenie "zabójstwa drogowego".
To jest pytanie w zasadzie do polskich sędziów. Oni już dzisiaj mogliby skazywać ludzi, którzy powodują śmierć na drodze za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Czyli uznawać, że wsiadając do auta, nie planowali odebrania życia, ale się na to wewnętrznie godzili, bo zdawali sobie sprawę z tego co robią - mówi w rozmowie z portalem Zboralski.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dziennikarz dodaje, że w Polsce zapadły dwa takie wyroki, z czego jeden dotyczył kierowcy po narkotykach, który uciekał przed policją. Według niego, gdy prokuratorzy próbowali stawiać takie zarzuty, sądy nigdy ich nie utrzymywały.
W nocy 14 na 15 września w Warszawie doszło do makabrycznego wypadku. Jechał wówczas samochodem z rodziną Trasą Łazienkowską. W jego forda z impetem uderzył rozpędzony do granic możliwości biały volkswagen. Za jego kierownicą siedział Łukasz Ż., o którego kryminalnej przeszłości wkrótce dowiedział się cały świat.
On powinien od razu usłyszeć karę więzienia, żeby chociażby pokazać takim samym kierowcom, że łamanie prawa w Polsce wiąże się z poważnymi konsekwencjami – powiedział Łukasz Borowski Faktowi.
W wypadku zginął Rafał, a jego żona i dzieci trafiły do szpitala. Na Trasie Łazienkowskiej ucierpiała jeszcze jedna osoba. To Paulina K., partnerka sprawcy wypadku. Łukasz Ż., który miał tej feralnej nocy prowadzić samochód, miał na swoim koncie aż pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Tyle, że nic sobie z nich nie robił. Został zatrzymany w Niemczech i czeka na ekstradycję do Polski.